SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Stal AZS PWSZ Nysa, 2 maja 2018

MP kadetów: Nysa liczy na sukces

We wtorek do Nysy dotarli wszyscy uczestnicy turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kadetów 2018. Faworytów trudno wskazać, ale pewnym atutem dla siatkarzy AZS PWSZ Nysa może być ich własna, nowoczesna hala – Arena Nysa.

Po dzisiejszych treningach trenerzy i sami zawodnicy drużyn przyjezdnych byli pod wrażeniem nyskiego obiektu. Przypomnijmy turniej z udziałem: AKS Rzeszów, UKS SMS Joker Piła, AZS PWSZ Nysa, RCS Czarni Radom (grupa A), MMKS Maraton - Espadon Świnoujście,  Trefl Gdańsk, Jastrzębski Węgiel, UMKS MOS Wola Warszawa (grupa B) rozgrywany będzie od 2 do 6 maja.

Drużyna z Nysy liczy szczególnie na wsparcie miejscowych kibiców – znanych od lat ze spontaniczności i entuzjazmu. Tym bardziej, że młodzi siatkarze AZS PWSZ Nysa kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. Dobra i równa forma zaowocowała awansem do finału krajowych rozgrywek. Nysa o powalczy w nowej hali o kontynuację dotychczasowego pasma sukcesów.

To kolejne duże wydarzenie sportowe organizowane w obiekcie przy Sudeckiej. W tym roku mieszkańcy Nysy byli już świadkami wielkiej gali boksu, finału Pucharu Polski siatkarek i pucharowego meczu Stali z potentatem z Gdańska – Treflem. – Bardzo chciałbym, by nasza piękna, nowa hala zapełniła się kibicami do ostatniego miejsca. Znam i wychowuję tych chłopaków od dziecka. Wiem, że niesieni dopingiem zostawią serducha na boisku. W imieniu całej drużyny serdecznie zapraszam na Halę Nysa – mówi Przemysław Kaczmarczyk, trener gospodarzy turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kadetów 2018.

Szczegółowy terminarz turnieju i wyniki na www.pzps.pl w zakładce MP Kadetek i Kadetów 2018 Wyniki.

Organizator z ramienia miasta – Agencja Rozwoju Nysy zapowiada transmisje internetowe. Szczegóły wkrótce.

  • 8
  • 0
  • 39
  • 2
  • 1