SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 18 marca 2014

Od 13 do 16 marca rozegrany został Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2014.

Zespoły UKS Libero Starogard Gdański w kategorii kadetek oraz Chemik Bydgoszcz wśród kadetów odniosły zwycięstwa w końcowej klasyfikacji  Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2014. W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział osiemnaście zespołów dziewcząt oraz piętnaście chłopców. Łącznie z drużynami młodziczek i młodzików, których rywalizacja odbyła się w lutym, w Maratonie Łeba 2014 zagrało 65 ekip. Jest to największy tego typu turniej w kraju i w Europie.

Rywalizację kadetek i kadetów oglądali m.in. szef projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Waldemar Wspaniały i były reprezentant Polski, koordynator makroregionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Adam Nowik.

Gośćmi Maratonu Łeba 2014 byli Senator RP Kazimierz Klejna, Burmistrzowie Miasta Łeby, Lęborka - Andrzej Strzechmiński i Witold Namyślak , Wójt Gminy Cewice Jerzy Pernal.

Burmistrzowie Łeby, Lęborka i Wójt Gminy Cewice ufundowali puchary i medale dla wszystkich zespołów natomiast Starostwo Powiatowe w Lęborku ufundowało pamiątkowe koszulki z logiem maratonu.

W sobotę 15 marca odbył się tradycyjny mecz pomiędzy reprezentacją Miasta Łeby , a przyjezdnymi trenerami i tym razem również wygrali 3:0 ci drudzy.

Mecze rozegrane zostały w Szkole Podstawowej w Łebie, hali ŁTO w Łebie oraz w hali Gimnazjum nr 2 w Lęborku. Głównymi organizatorami Maratonu Łeba 2014 byli Joanna Bieniek, Jarosław Pruski i Tadeusz Rabka.

Wyniki Maratonu :  KADETKI
1. UKS Libero Starogard Gdański
2. SPPS Łeba
3. KS Alfa Kartuzy
4. KS Pałac Bydgoszcz
5. UKS Warmiss Volley Olsztyn
6. S.O.S. Publiczne Gimnazjum nr 5 Kędzierzyn-Koźle
7. UKS Tygrysy Strzelin
8. UKS Olimp Bartoszyce
9. MKS Dobre Miasto II
10.NTS Truso Elbląg
11.EDF Wybrzeże APS Rumia
12. S.O.S.  MMKS Kędzierzyn Koźle
13. SPS Sparta Braniewo
14. Grupa Matysek pl. Bodzentyn
15. MKS Dobre Miasto I
16. UKS Olimpijczyk Pruszcz Gd.
17. UKS Trefl Gdynia
18. ULKS Kleks Wicko

KADECI
1. Chemik Bydgoszcz
2. SPS Lębork
3. GKS Stoczniowiec Gdańsk
4. AZS UWM Wojmex Olsztyn
5. Kadra Kujawsko- Pomorskiegi B I
6. UKS Powiat Kołobrzeski
7. S.O.S Trefl Gdańsk
8. UKS Olimp Bartoszyce
9. S.O.S. Iryda Cewice
10. MOS MUKS Kangur Nowy Tomyśl
11. UKS Olimpijczyk Pruszcz Gd.
12. UKS Omega Gdynia
13. S.O.S. Publiczne Gimnazjum nr 5 Kędzierzyn Koźle
14. ZSI Słupsk
15. Kadra Kujawsko – Pomorskiego I

Wyróżniono najlepsze zawodniczki i zawodników w poszczególnych zespołach. Otrzymali oni statuetki ufundowane przez Fundację Polska Siatkówka oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
UKS Libero Starogard Gd.- Aleksandra Wąsowska
SPPS Łeba - Klaudia Nowak, Kornelia Plichta, Patrycja Płotka
KS Alfa Kartuzy – Justyna Kręczkowska
KS Pałac Bydgoszcz – Weronika Majewska
UKS Warmiss Volley Olsztyn – Aleksandra Przybysz
S.O.S. Publiczne Gimnazjum nr 5 Kędzierzyn Koźle I – Aleksandra Kibic
UKS Tygrysy Strzelin – Oliwia Pawleta
UKS Olimp Bartoszyce – Karolina Goławska
MKS Dobre Miasto II – Monika Fedusio
NTS Truso Elbląg – Karolina Kaczmarczyk
EDF Wybrzeże APS Rumia – Weronika Chodyko
S.O.S.  MMKS Kędzierzyn Koźle – Joanna Kamińska
SPS Sparta Braniewo – Weronika Wołodko
Grupa Matysek pl. Bodzentyn – Dominika Rubinkiewicz
MKS Dobre Miasto I – Aleksandra Truszkowska
UKS Olimpijczyk Pruszcz Gd. - Aleksandra Beyrowska
UKS Trefl Gdynia – Aleksandra Piechowicz
ULKS Kleks Wicko – Agata Neumiller

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach:
Chemik Bydgoszcz – Kacper Bobrowski
SPS Lębork – Łukasz Drywa
GKS Stoczniowiec Gdańsk – Szymon Rachwalski
AZS UWM Wojmex Olsztyn – Piotr Szostek
Kadra Kujawsko- Pomorskiegi B I – Igor Wypijewski
UKS Powiat Kołobrzeski – Kacper Jakubowski
S.O.S Trefl Gdańsk – Maciej Ptaszyński
UKS Olimp Bartoszyce – Patryk Kulpaka
S.O.S. Iryda Cewice – Janusz  Bruhn
MOS MUKS Kangur Nowy Tomyśl – Filip Oniszczuk
UKS Olimpijczyk Pruszcz Gd. - Łukasz Szlak
UKS Omega Gdynia – Karol Dygus
S.O.S. Publiczne Gimnazjum nr 5 Kędzierzyn Koźle – Mateusz Augustyn
ZSI Słupsk – Oskar Majcherski
Kadra Kujawsko – Pomorskiego I – Jakub Szymański

Wyróżniono również najlepsze zawodniczki i zawodników w całym maratonie kadetek i kadetów:
Kamila Kobus -  UKS Libero Starogard Gdański
Ada Tomasiewicz – SPPS Łeba
Pamela Hinz – KS Alfa Kartuzy
Michał Prejs – Chemik Bydgoszcz
Fabian Majcherski – SPS Lębork
Dawid Witkowski – GKS Stoczniowiec Gdańsk

Organizatorzy bardzo dziękują sponsorom Maratonu: Panu Romanowi Formeli „FORMEL”, Zdrowotelowi Łeba, Państwu Elżbiecie i Markowi Wenta, Pani Małgorzacie Zawadzkiej , Panu Jackowi Wawrzyniakowi, Piekarni Lipiński, Firmie Bakoma  oraz instytucjom pomagającym w organizacji Maratonu: Burmistrzowi Miasta Łeby, Burmistrzowi Miasta Lębork,  Starostwu Powiatowemu Lębork, Wójtowi Gminy Cewice, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego, Programowi Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Fundacji Polska Siatkówka, Pomorskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, Centrum Sportu w Lęborku , Dyrektorom Szkoły Podstawowej w Łebie, Łebskiego Towarzystwa Oświatowego, Zespołu Szkół w Cewicach, UKS Iryda, SPPS Łeba , SPS Lębork i tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy.

  • 2
  • 0
  • 25
  • 0
  • 0