SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 30 maja 2012

W mistrzostwach Polski młodzików, kadetów i juniorów zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego zdobyły trzy medale. Prezes okręgu Jerzy Mróz podkreśla, że jego terenie pamięta się o młodzieżowej siatkówce.

Na przełomie kwietnia i maja zostały rozegrane turnieje o mistrzostwo Polski juniorów, kadetów i młodzików. Zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego mogą powiedzieć, że czempionaty zakończyły się dla nich sukcesem. Wśrod młodzików po złoty medal sięgnęli zawodnicy AZS UWM I Olsztyn, którzy w finale w Wołominie pokonali BKS Chemik Bydgoszcz 2:1 (27:25, 24:26, 15:7). Młodziczki z MKS Taboo Club Zryw Volley Iława sięgnęły po brązowy medal po zwycęstwie 2:0 (25:23, 25:19) nad MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki.

W ostatnią niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu kadeci UKS Tempo-25 Olsztyn przegrali w finale  MKS MDK Warszawa 1:3 (21:25, 25:13, 25:22, 25:18). - Przed startem po cichu marzyliśmy o złotym medalu. W turniejach ogólnopolskich zajmowaliśmy pierwsze lub drugie miejsca więc nasze aspiracje były oparte na realnych przesłankach. W ten sposób zostało uhonorowanych siedem lat wspólnej pracy tej grupy. Zawodnicy są rodowitymi olsztynianami. W składzie był tylko jeden wypożyczony gracz z Mikro Ełk. Za najgroźniejszych rywali uważaliśmy MKS MDK oraz AKS Resovię i prognozy sprawdziły - powiedział trener UKS Tempo-25 Błażej Kolpy.

Olsztyński szkoleniowiec nie ukrywa, że niewiele brakowało, żeby jego zespół mógł nie wyjść z grupy. - Z Chemikiem Bydgoszcz zagraliśmy słaby mecz. Zepsuliśmy 22 zagrywki, a z takim bilansem błędów nie sposób zwyciężyć - powiedział. Dodał, że w mistrzostwach Polski było słabe sędziowanie. - Jest to nie tylko moja opinia - mówi trener olsztyńskiej drużyny.   

Sukcesy klubów młodzieżowych cieszą prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej Jerzego Mroza. - Pamiętamy o młodzieżowej siatkówce. Bez tego nie ma sukcesów i przyszłości w żadnej dyscyplinie sportu. Cieszymy się z ostatnich wyników klubów z województwa warmińsko-mazurskiego w mistrzoswach Polski młodzików i mogę zapewnić, że w przyszłości szkolenie będzie jednym z priorytetów naszej działalności - powiedział Jerzy Mróz i dodał, że w Okręgu są "wspaniali, oddani i chcący pracować ludzi."

  • 1
  • 0
  • 27
  • 0
  • 0