SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 8 maja 2016

MMKS Maraton-LG Świnoujście pokonał w Człuchowie BKS Chemika Bydgoszcz 3:1, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów 2016.

MMKS Maraton-LG Świnoujście pokonał w Człuchowie BKS Chemika Bydgoszcz 3:1, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów 2016.

Zawodnicy MMKS-u szybciej i lepiej weszli w mecz, popełniając znacznie mniej błędów niż rywale i górując właściwie we wszystkich elementach gry. W szczytowym momencie przewaga Maratonu wynosiła aż 11 punktów (21:10, 22:11), co nie mogło skończyć się inaczej, jak tylko zwycięstwem w secie pierwszym - 25:16 po ładnym pojedynczym bloku kapitana drużyny, Tomasza Bilskiego.

Początek drugiego seta był niczym innym, jak tylko kontynuacją poprzedniego. Świnoujście szybko odskoczyło rywalom na bezpieczne siedem punktów (zdobytych przy tym w jednej serii) 9:2. Chemik powoli doganiał przeciwnika, tracąc raz szansę na wyrównanie (14:15) w długiej i ciekawej wymianie, w której zawodnicy BKS-u trochę się pogubili. Chwilę później dopięli jednak swego (17:17), a mocny i celny atak ze skrzydła Mateusza Cackowskiego wysuwając jego zespół na prowadzenie (19:18) pokazał, że bydgoszczanie nie dadzą się zjeść w kaszy. Wynik seta tylko to potwierdził - 25:23.

W trzeciej odsłonie żadna z drużyn nie mogła w zdecydowany sposób wysunąć się na prowadzenie. Zespołowi MMKS-u w kluczowych momentach pomógł tu między innymi brylujący w ataku Szymon bąk, który zresztą zdobył decydujący punkt tego seta (25:22).

Czwarty set od pierwszego gwizdka układał się bardziej po myśli zespołu ze Świnoujścia. Choć Chemik momentami pokazywał, że ciągle jest w grze, to na twarzach zawodników coraz częściej widać było poirytowanie. Mocno dopingowany przez kibiców MMKS robił swoje i kończąc 25: przypieczętował swój brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów 2016.

- Cieszę się niezmiernie, że po kilku latach dobijania się w finale kadetów do tej stawki medalowej udało się wreszcie ukoronować nasz wysiłek medalem - komentował na gorąco zwycięstwo trener Krzysztof Dobek - W trzecim secie szło ciężko. Nasz najbardziej doświadczony zawodnik Kacper Skrobot walczył z kontuzją, ale nie zszedł z boiska. Dziś trochę zaryzykowałem. Zmieniłem ustawienie, na przyjęciu postawiłem młodzika - Michała Nowakowskiego, który dostał MVP. Rwał się przez cztery dni do grania i takiego „wygłodniałego wilka” wypuściłem na boisko. Miłosz Kruk miał zmienioną pozycję. To było ryzyko, które się opłaciło - bardzo się cieszę.

BKS CHEMIK Bydgoszcz - MMKS Maraton-LNG Świnoujście 1:3 (16:25, 25:23, 22:25, 20:25)

BKS CHEMIK Bydgoszcz: Szymon Jezierski, Igor Wypijewski, Kamil Reichel, Jan Skórnowski, Wiktor Rajsner, Michał Krawczyk, Patryk Praca (libero) oraz: Adrian Sęk, Filip Strojny, Jakub Sawiełajc, Maciej Stranz, Marcel Liszewski, Mateusz Cackowski, Damian Perczak (libero); trener: Tomasz Zaczek

MMKS Maraton-LNG Świnoujście: Szymon Bąk, Michał Nowakowski, Miłosz Kruk, Kacper Skrobot, Mateusz Szmigiel, Tomasz Bilski, Hubert Jałoszyński (libero), Bartosz Belchnerowski (libero) oraz: Konrad Forgacz, Maciej Majewski, Dawid Faryński, Paweł Salej, Jędrzej Strokosz; trener Krzysztof Dobek

MVP: Michał Nowakowski (MMKS Maraton-LNG Świnoujście)

 

Jeszcze dziś o 12:30  mecz finałowy: Jastrzębski Węgiel - AKS V LO Rzeszów

Mistrzostwa wspiera PKN Orlen

Wyniki na bieżąco na stronie: http://www.vispolska.pl/tv.php?id=2

  • 2
  • 0
  • 30
  • 0
  • 0