SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

MSZ fot. Piotr Sumara/Justyna Matjas, 17 marca 2023

MP Juniorek 2023 - dzień 4.

W piątek rozpoczyna się gra o medale Mistrzostw Polski Juniorek 2022/23, ale najpierw rozstrzygną się mecze o siódme i piąte miejsce. Turniej od wtorku rozgrywany jest w hali MOSiR w Dębicy. Sponsorem turnieju i patronem siatkówki młodzieżowej w Polsce jest PKN ORLEN.

W turnieju finałowym, który potrwa do soboty, gra osiem najlepszych polskich zespołów wyłonionych w czterech turniejów półfinałowych zakończonych 5. marca.

grupa A      
TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec, ENEA Energetyk Poznań, SMS Solna Wieliczka, #VolleyWrocław  

grupa B
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, LTS Legionovia Legionowo, Energa MKS Kalisz, UKS Atena Kaman Warszawa

Oficjalna strona turnieju: https://juniorkimmp.volleystation.com/

Transmisja:  

Zachęcamy do korzystania w mediach społecznościowych z oficjalnego hasztaga: #MPJuniorka, pod którym znaleźć można informacje i treści związane z turniejem finałowym.

 

Mecz o 7. miejsce: TS Stal Śrubiarnia ŻAPN SMS Żywiec – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (13:25, 17:25, 18:25)

MVP: Julia Bartczak

Siatkarki z Legionowa, które chyba nie o takiej stawce swojego ostatniego meczu myślały przed rozpoczęciem turnieju, rozpoczęły bardzo zmotywowane i po siedmiu minutach prowadziły 3:14. Cały set trwał nieco ponad kwadrans. Druga partia była bardziej wyrównana. Siatkarki z Żywca popełniały mniej błędów, a Legionovia nie grała już w tak intensywnym rytmie. Wystarczającym jednak aby spokojnie podwyższyć prowadzenie w meczu. W trzecim secie Legionovię dotknęły problemy z poprzednich meczów: słabe przyjęcie i nieskuteczny atak. Po autowym uderzeniu z lewego skrzydła było 11:9 dla siatkarek z Żywca. To było jednak wszystko na co było stać w tym meczu zespół ze Śląska. Legionovia wygrała seta, mecz i wyjechała z Dębicy z 7. miejscem.

Statystyki tutaj

#VolleyWrocław– UKS Atena Warszawa 3:2 (19:25, 26:24, 21:25, 25:15, 16:14)

MVP: Zuzanna Kamińska

Oba zespoły w pełni zasłużyły na grę o 5. miejsce i od początku widać było, że będzie się o nie toczyć zacięta walka. Na dwupunktowe prowadzenie 10:12 pierwsze wyszły warszawianki, ale siatkarki z Wrocławia błyskawicznie odrobiły minimalne straty. Przy zagrywce Patrycji Majos Atena wypracowała sześciopunktową przewagę, której nie oddała do końca pierwszego seta. Po przerwie warszawianki kontynuowały dobrą passę i wyszły na prowadzenie 1:5. Czteropunktowa przewaga utrzymywała się do wyniku 8:12, od którego wrocławianki odrobiły część strat, a dzięki dobrej zagrywce doprowadziły do remisu po 16. W końcówce o dwie akcje lepsze okazały się siatkarki z Wrocławia. Trzeci set rozpoczął się od remisu 1:1. Drużyna z Warszawy przyspieszyła i zdobyła 5 punktów z rzędu. Przy stanie 6:1 trener Wrocławia poprosił o czas. Ta chwila odpoczynku nie przyniosła jednak oczekiwanych rezultatów. Wrocław nie radził sobie z obroną ataków przeciwniczek, które tym samym zwiększyły prowadzenie do 7 punktów. Przewaga Ateny, mimo że przeciwniczki odrobiły większość strat, utrzymała się do końca trzeciego seta. Po zmianie stron i wyrównanej fazie gry do głosu doszły wrocławianki, które po trzech kontratakach z rzędu wyszły na prowadzenie 9:6. Dzięki skutecznym blokom przewaga wzrosła o kolejne dwa punkty, a po kilku błędach warszawianek było 16:9. Doszło więc do tie-breaka. Piątego seta od prowadzenia 0:3 rozpoczęły warszawianki. Po dobrych zagrywkach Gabrieli Werocy wrocławianki wyszły na prowadzenie 6:5. Wyrównana i niezwykle zacięta gra trwała do ostatniej piłki, a decydujące akcje wygrały wrocławianki.

Statystyki tutaj

Enea Energetyk Poznań – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 0:3 (23:25, 18:25, 20:25)

MVP: Oliwia Milkowska

 Pierwszy półfinał bardzo mocno rozpoczęły, uznawane za faworytki meczu, siatkarki ze Stężycy. Już w pierwszym ustawieniu zdobyły trzy punkty z rzędu wywierając na przeciwniczkach dużą presje zagrywką i blokiem. Siatkarki Energetyka, sprytem i sposobem doszły na 6:7, a po kilku efektownych akcjach w obronie i udanych kontratakach prowadziły 13:11. Wieżyca odzyskała prowadzenie 17:18 po długiej akcji zakończonej sprytnym atakiem ze skrzydła. W tym samym ustawieniu zdobyły jeszcze dwa punkty i wydawało się, że wypracowały małą, ale wystarczającą do wygrania pierwszego seta przewagę. Okazało się jednak, że seta rozstrzygnęły dopiero na przewagi. Poznanianki nie załamały się, wręcz przeciwnie, jeszcze ofiarniej grały w obronie i dzięki skutecznym kontrom prowadziły 3:1. Mecz się wyrównał, oba zespoły dobrze broniły, wiec akcje były długie. Więcej cierpliwości zaczęły wykazywać siatkarki ze Stężycy, które wyszły na prowadzenie 8:12. Poznanianki odpowiedziały blokiem i świetnym atakiem Karoliny Nadery zdobywając trzy punkty z rzędu. W drugiej części seta inicjatywę przejęły siatkarki Wieżycy i seta zamknęły w dwóch ustawieniach. Trzecia partia nie różniła się od poprzednich. Po wyrównanym początku przewagę zaczęły osiągać siatkarki ze Stężycy, które zasłużenie wygrały seta i mecz awansując do jutrzejszego finału.

Statystyki tutaj

SMS Solna Wieliczka – Energa MKS Kalisz 1:3 (22:25, 25:20, 23:25, 13:25)

MVP: Nadia Siuda

Siatkarki z Wieliczki rozpoczęły półfinał z dużym animuszem i od prowadzenia 4:1. Kaliszanki psuły piłki w ataku, miały problemy z przyjęciem, co przełożyło się na wynik 7:3. As serwisowy Marty Twardoch i kontra Zuzanny Bury zniwelowały straty. Swoje w ataku dołożyła Zofia Sobanty i na tablicy pojawił się wynik 8:11. Siatkarki Solnej ponownie zniwelowały straty do stanu 14:15 i utrzymywały  kontakt z przeciwniczkami. Na wygranie seta to nie wystarczyło, chociaż zabrakło niewiele. Po przerwie rozpoczęło się od pięciu punktów z rzędu Energi i po chwili tylu samo dla siatkarek Solnej. Po dwóch autowych atakach Wieliczka wyszła na prowadzenie 8:6. Kaliszanki mimo zmian, które przeprowadził trener Wojciech Lalek, nie mogły złapać rytmu. Siatkarki z Wieliczki grały jak natchnione i prowadziły 18:14, by po kilku długich i spektakularnych akcjach w pełni zasłużenie wygrać drugiego seta. Po zmianie stron Solna nie zamierzała spocząć na laurach. Przy stanie 4:3 trener Lalek poprosił o przerwę widząc, że sytuacja robi się naprawdę groźna. Kaliszanki zmobilizowały się i wyszły na prowadzenie 9:12, ale ich przeciwniczki ponownie doprowadziły do remisu po 13. Seria punktów przy zagrywce Julii Bochenek wyprowadziła Wieliczkę na prowadzenie 20:18. W końcówce emocje sięgnęły zenitu, ostatecznie seta wygrały siatkarki z Kalisza, ale musiały się przy tym bardzo natrudzić. W czwartym secie siatkarki z Wieliczki nie dały rady nadal przeciwstawiać się zespołowi z Kalisza, który ostatecznie dopiął swego. Bez względu na wynik, za walkę i determinację należy się zawodniczkom Solnej ogromny szacunek. A kaliszanki, które za kilkanaście godzin zagrają w finale ze Stężycą  mają o czym myśleć.

Statystyki tutaj

Wyniki i harmonogram MP Juniorek – Dębica 2023

Piątek 17.03

mecz  o 7. miejsce: TS Stal Śrubiarnia ŻAPN SMS Żywiec – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (13:25, 17:25, 18:25)

mecz o 5. miejsce: #VolleyWrocław– UKS Atena Warszawa 3:2 (19:25, 26:24, 21:25, 25:15, 16:14)

półfinał: Enea Energetyk Poznań – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 0:3 (23:25, 18:25, 20:25)

półfinał: SMS Solna Wieliczka – Energa MKS Kalisz 1:3 (22:25, 25:20, 23:25, 13:25)

Czwartek 16.03

Enea Energetyk Poznań - #VolleyWrocław 3:0 (25:13, 25:14, 25:19)

SMS Solna Wieliczka - TS Stal Śrubiarnia ŻAPN SMS Żywiec 3:0 (25:19, 25:18, 25:13

LTS Legionovia Legionowo - UKS Atena Warszawa 2:3 (23:25, 25:15, 25:21, 16:25, 12:15)

Energa MKS Kalisz - GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 3:1 (25:27, 25:20, 25:22, 25:21)

Relacje tutaj

Środa 15.03

#VolleyWrocław - SMS Solna Wieliczka 2:3 (25:23, 25:17, 15:25, 20:25, 6:15)

TS Stal Śrubiarnia ŻAPN SMS Żywiec - Enea Energetyk Poznań 2:3 (15:25, 25:18, 21:25, 25:21, 10:15)

UKS Atena Warszawa - Energa MKS Kalisz 1:2 (16:25, 12:25, 26:24)

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - LTS Legionovia Legionowo 3:2 (22:25, 12:25, 25:21, 25:18, 16:14)

Relacje tutaj

Wtorek 14.03

TS Stal Śrubiarnia ŻAPN SMS Żywiec - #VolleyWrocław 2:3 (27:25, 20:25, 21:25, 25:19, 12:15)

Enea Energetyk Poznań – SMS Solna Wieliczka 3:0 (25:21, 27:25, 25:14)

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – UKS Atena Warszawa 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

LTS Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz 1:3 (25:18, 22:25, 19:25, 23:25)

Relacje tutaj

Sobota 18.03

10.00 mecz o 3 miejsce

13.00 finał

 

Przypominamy, że w sezonie 2022/23 rozgrywki KINDER Joy of moving pilotażowo zostały rozbudow....
Przypominamy, że w sezonie 2022/23 rozgrywki KINDER Joy of moving pilotażowo zostały rozbudowane o kategorię "singli" 😍
Dzięki temu jeszcze więcej dzieci może dołączyć do wspaniałej siatkarskiej rodz Read More
Rywalizacja #CZEPOL miała jeszcze jedną odsłonę minionej nocy w play-offie #BeachProTour Eli....
Rywalizacja #CZEPOL miała jeszcze jedną odsłonę minionej nocy w play-offie #BeachProTour Elite16 w Tepic 🇲🇽 Niestety mimo zaciętej walki Bartosz Łosiak i Michał Bryl przegrali w tie-breaku z parą Peru Read More
2️⃣ mecze - 2️⃣ zwycięstwa! 💪Świetny początek #BeachProTour Elite16 w wykonaniu @b....
2️⃣ mecze - 2️⃣ zwycięstwa! 💪
Świetny początek #BeachProTour Elite16 w wykonaniu @bryllosiak.bvteam 🔥 Na potwierdzenie tych słów kilka akcji z pierwszego dnia zmagań 🎬
⏰A o północy mecz z 🇳🇱 Boerman Read More
Dzisiaj urodziny świętuje nasza reprezentantka, Aleksandra Szczygłowska! 🥳 Olu, spełnieni....
Dzisiaj urodziny świętuje nasza reprezentantka, Aleksandra Szczygłowska! 🥳 Olu, spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze 🎁🎉
#urodziny #stolat #wszystkiegonajlepszego
Łukasz Kaczmarek i Aleksandra Szczygłowska to nasi 𝐑𝐞𝐩𝐫𝐞𝐳𝐞𝐧𝐭𝐚....
Łukasz Kaczmarek i Aleksandra Szczygłowska to nasi 𝐑𝐞𝐩𝐫𝐞𝐳𝐞𝐧𝐭𝐚𝐧𝐜𝐢 𝐓𝐲𝐠𝐨𝐝𝐧𝐢𝐚 🏆 @lukasz_kaczmarek.94 i @szczyglowskaola, gratulujemy! 👏
Sprawdźcie kto znalazł się wśród wyróżnionych na pzps.pl 🔍
#Repre Read More
To dopiero początek! 🔥 9️⃣ miejsce w #BeachProTour Challenge w La Paz - takim wynikiem P....
To dopiero początek! 🔥 9️⃣ miejsce w #BeachProTour Challenge w La Paz - takim wynikiem Piotr Kantor i Maciej Rudol otworzyli nowy sezon, a już niedługo przed nimi kolejne starty! 🇵🇱💪 Brawa dla @kanty_ Read More
Triumfem siatkarek GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca zakończył się  finałowy....
Triumfem siatkarek GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca zakończył się finałowy turniej #MPJuniorka w Dębicy! 🏆 Czas zatem na podsumowania i wielkie brawa dla wszystkich drużyn 👏
Klasyfikacj Read More
W Tomaszowie Mazowieckim zamknęliśmy finały #MPJunior 🏐 Czas na podsumowania!Klasyfikacja ....
W Tomaszowie Mazowieckim zamknęliśmy finały #MPJunior 🏐 Czas na podsumowania!
Klasyfikacja końcowa:
🏆 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
🥈 KS Metro Warszawa
🥉 AT Jastrzębski Węgiel
4. UMKS MOS Wola Warsza Read More
About last night... Emocje sięgały zenitu w spotkaniach grupowych 𝐌𝐚𝐜𝐢𝐞𝐣𝐚....
About last night... Emocje sięgały zenitu w spotkaniach grupowych 𝐌𝐚𝐜𝐢𝐞𝐣𝐚 𝐑𝐮𝐝𝐨𝐥𝐚 𝐢 𝐏𝐢𝐨𝐭𝐫𝐚 𝐊𝐚𝐧𝐭𝐨𝐫𝐚 w #BeachProTour Challenge w La Paz 🔥 Biało-Czerwoni wygrali siatkarski maraton (𝟐𝟐-𝟐𝟎, 𝟑𝟐-𝟑𝟒, 𝟏𝟖-𝟏𝟔 🤯) Read More
Trzy 🏅 i czterech trenerów najlepszych zespołów #MPJuniorkaO 10.00 mecz o 3 miejsceEnea En....
Trzy 🏅 i czterech trenerów najlepszych zespołów #MPJuniorka
O 10.00 mecz o 3 miejsce
Enea Energetyk Poznań - SMS Solna Wieliczka
13.00 finał GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - Energa MKS Read More
Piątek w Tomaszowie Mazowieckim był pełen emocji! 🔥 Do finału awansowały KS Metro Warsza....
Piątek w Tomaszowie Mazowieckim był pełen emocji! 🔥 Do finału awansowały KS Metro Warszawa i KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 🏆 Sobotnie zmagania zapowiadają się niezwykle ciekawie!
✍️ Relacja z dnia n Read More
Siatkarskich emocji nigdy dość 🔥 @kanty_bv i @bvrudi zaczynają dziś walkę w fazie grupow....
Siatkarskich emocji nigdy dość 🔥 @kanty_bv i @bvrudi zaczynają dziś walkę w fazie grupowej #BeachProTour Challenge La Paz 🇲🇽! A my mamy dla Was kilka świetnych akcji polskich duetów z kwalifikacji! 💥
Read More
Reprezentacje Polski poznały swoich rywali w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskic....
Reprezentacje Polski poznały swoich rywali w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich Paryż 2024! 💥
Polska będzie gospodarzem jednego z turniejów siatkarek, w którym nasze zawodniczki 🇵🇱 z Read More
Wczoraj rozstrzygnęło się kto zagra o 🏅🏅🏅#MPJuniorka . Nie brakowało 💥 i 😢. D....
Wczoraj rozstrzygnęło się kto zagra o 🏅🏅🏅#MPJuniorka . Nie brakowało 💥 i 😢. Dzisiejsze mecze zadecydują kto zagra o 🥇i 🥉. Zapraszamy na transmisje, relacje, informacje 👉 pzps.pl
#pkn_orlen #molten
UMKS MOS Wola Warszawa, AT Jastrzębski Węgiel, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki i KS Metro Warsz....
UMKS MOS Wola Warszawa, AT Jastrzębski Węgiel, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki i KS Metro Warszawa - taki skład walczyć będzie o medale #MPJunior.
A wszystko wyjaśnił pełen emocji trzeci dzień zmagań! Read More
Środa #MPJuniorka była 🔥💥🔥Dzisiaj będzie jeszcze ciekawiej. Szczegóły➡️ pzps.pl#pkn_orlen #molten
Środa #MPJuniorka była 🔥💥🔥
Dzisiaj będzie jeszcze ciekawiej. Szczegóły➡️ pzps.pl
#pkn_orlen #molten
Niesamowite emocje drugiego dnia #MPJunior! 🔥 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki i UMKS MOS Wola ....
Niesamowite emocje drugiego dnia #MPJunior! 🔥 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki i UMKS MOS Wola Warszawa to dwie ekipy, które mają na koncie po dwa zwycięstwa. Stawka pozostaje jednak otwarta!💪
Relacje z Read More
Nie ma cienia wątpliwości, że 1. dzień #MPJuniorka był niesamowicie ekscytujący. Co przyni....
Nie ma cienia wątpliwości, że 1. dzień #MPJuniorka był niesamowicie ekscytujący. Co przyniesie dzień drugi?
Szczegóły, statystyki i transmisje na www.pzps.pl
#pkn_orlen #molten
Za nami pierwszy dzień mistrzostw Polski juniorów! 🤩 Już od początku turnieju towarzyszą....
Za nami pierwszy dzień mistrzostw Polski juniorów! 🤩 Już od początku turnieju towarzyszą nam wielkie emocje, dlatego nie możemy doczekać się jutra 😁 Start 9:30!
Relacja z 1.dnia oraz galeria zdjęć ➡ Read More
Zobacz jak odpowiedziała Magda 📝 a Wy co byście wybrali? 🧐#polskasiatkówka #volleyball ....
Zobacz jak odpowiedziała Magda 📝 a Wy co byście wybrali? 🧐
#polskasiatkówka #volleyball #pzps #siatkówka
💥 Takimi akcjami popisywały się @jagoda.gruszczynska I @wachowicz_official w półfinałowy....
💥 Takimi akcjami popisywały się @jagoda.gruszczynska I @wachowicz_official w półfinałowym meczu #KingOfTheCourt w Miami! 🔥 Polki zajęły 3️⃣ miejsce w swoim spotkaniu i dzisiaj o 21:00 zagrają w play-o Read More
Michał Kubiak wraz z @panasonic_panthers świętuje podwójne zwycięstwo podczas
Michał Kubiak wraz z @panasonic_panthers świętuje podwójne zwycięstwo podczas "Polskiego Dnia w Nagoi"! Jego drużyna ponownie triumfowała nad zespołem Bartosza Kurka @wolfdogs_nagoya, wygrywając w nie Read More
Dzisiaj urodziny obchodzi Katarzyna Kociołek! 🎉 Naszej zawodnicze życzymy wszystkiego najle....
Dzisiaj urodziny obchodzi Katarzyna Kociołek! 🎉 Naszej zawodnicze życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia, sukcesów i spełnienia marzeń! Sto lat, Kasiu! 🎂
#wszystkiegonajlepszego #urodziny #stolat
Read More
Pierwsze starcie dwumeczu @wolfdogs_nagoya z @panasonic_panthers w V.League wygrał zespół Mic....
Pierwsze starcie dwumeczu @wolfdogs_nagoya z @panasonic_panthers w V.League wygrał zespół Michała Kubiaka, pokonując drużynę Bartka Kurka 3️⃣:0️⃣ !
"Dziękuję wszystkim polskim kibicom, którzy przyszl Read More
Co za zagranie! 😲🔥 Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz w imponującym stylu rozpoc....
Co za zagranie! 😲🔥 Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz w imponującym stylu rozpoczęły #KingOfTheCourt w Miami, zapewniając sobie bezpośredni awans do półfinałów 🇵🇱💪 Trzymamy kciuki, @jagoda.gru Read More
"Czekamy na start w Meksyku, na możliwość faktycznego sprawdzenia swojej formy na tle innych zawodników w trybie turniejowym" - powiedział 𝐌𝐚𝐜𝐢𝐞𝐣 𝐑𝐮𝐝𝐨𝐥 w wywiadzie po obozie na Fuerteventurze 💪 W przy Read More
Drodzy Panowie, dzisiaj Wasze święto i z tej okazji życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! ....
Drodzy Panowie, dzisiaj Wasze święto i z tej okazji życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! ✨
#dzieńmężczyzn #PolskaSiatkówka #pzps #najlepszezyczenia
Dzisiaj również mamy powód do świętowania – swoje urodziny obchodzi nasza rozgrywająca, ....
Dzisiaj również mamy powód do świętowania – swoje urodziny obchodzi nasza rozgrywająca, Katarzyna Wenerska 🎈🎁
Spełnienia marzeń Kasiu ❗️
#wszystkiegonajlepszego #urodziny #stolat
📢 Polska 🇵🇱, Chiny 🇨🇳 i Japonia 🇯🇵 będą gospodarzami kwalifikacji do turn....
📢 Polska 🇵🇱, Chiny 🇨🇳 i Japonia 🇯🇵 będą gospodarzami kwalifikacji do turnieju olimpijskiego siatkarek rozgrywanych w dniach 16-24 września! 💪 Siatkarze o olimpijskie bilety będą walczyć od 30 września Read More
Drogie Panie, z okazji Waszego święta chcemy Wam życzyć samych cudownych chwil, spokoju oraz....
Drogie Panie, z okazji Waszego święta chcemy Wam życzyć samych cudownych chwil, spokoju oraz radości każdego dnia 🌷🌹
#dzienkobiet #polskasiatkówka #pzps #najlepszezyczenia

Load More

  • 5
  • 0
  • 7
  • 1
  • 0