SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. Piotr Sumara, 6 lipca 2020

MP juniorek - Kalisz: trenerzy dumni ze swoich drużyn

Energa MKS SMS Kalisz, GKS Wieżyca 2011 Stężyca, Enea Energetyk Poznań, Łaskovia Łask, ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź, LTS Legionovia Legionowo, UKS Chemik SMS Olsztyn, Elite Volley Kraków - taka jest kolejność drużyn zakończonego w niedzielę turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek, które odbyły się w Kaliszu. Trenerzy wszystkich zespołów zgodnie podkreślili, że są bardzo dumni z postawy swoich podopiecznych. Sponsorem wydarzenia był PKN ORLEN, Mecenas młodzieżowej siatkówki w Polsce.

Po turnieju MP juniorek w Kaliszu powiedzieli:
Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent miasta Kalisz: Cieszymy się bardzo, że najstarsze miasto w Polsce, o którym mówi się, że „Kalisz miastem sportu, Kalisz sportem stoi” – podtrzymuje dobre tradycje, chociażby w piłce siatkowej żeńskiej. Cieszy nas fakt, że w niedzielę zajęliśmy pierwsze miejsce, jednocześnie będąc gospodarzem całego turnieju. Ogromne gratulacje dla całego zespołu, sztabu szkoleniowego i zawodniczek. Myślę, że spełniły swoje marzenia. Warto podkreślić, że efekty pracy seniorskiej drużyny mają wpływ również na poziom rozgrywek młodzieżowych. Uważam, że mamy dobry system szkolenia zbudowany od podstaw. Jestem przekonany, że wykonywana wspólna praca będzie przyniosła efekty. Oczywiście na część tych efektów będziemy musieli jeszcze poczekać – to bowiem wymaga czasu, a także cierpliwości. Jednak śmiało możemy powiedzieć, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej: Ogromnie cieszę się, że z roku na rok poziom sporty mistrzostw Polski juniorek jest coraz wyższy. Myślę, że widać wyniki ośmioletniej pracy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Zawodniczki, które są już juniorkami przychodzą bardzo dobrze wyszkolone technicznie. To pozwala na ciągłość gry i dłuższe wymiany. Cieszę się również, że podczas zawodów wyróżniały się zawodniczki, które na co dzień uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Krótko mówiąc wszystko idzie, tak jak powinno w kwestii szkolenia. To co najważniejsze, za dwa-trzy lata nie będziemy się martwili o kadrę narodową. Coraz więcej zawodniczek o fantastycznych warunkach fizycznych bierze udział w finałach mistrzostw Polski juniorek. Ten turniej jest tego najlepszy dowodem. W czasie turnieju mistrzostw Polski juniorek i juniorów są wybierane zawodniczki i zawodnicy, którzy zostają objęci programem Red Bull „Siatkarskie Skrzydła”. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Red Bull włączył się w takim program dla Polskiej Siatkówki. Od kiedy ta firma z nami współpracuje jesteśmy w stanie dużo lepiej przebadać zawodniczki. Cieszymy się, że pozyskaliśmy takiego partnera i bardzo im za to dziękujemy. Tak samo jak pozostałym sponsorem, którzy są z nami od lat – firmie Plus oraz PKN ORLEN. PKN ORLEN jest sponsorem głównym wszystkich młodzieżowych rozgrywek. Bardzo serdecznie za to dziękujemy.

Wiesław Popik, trener reprezentacji Polski juniorek: Podsumowując finałowe starcie pomiędzy drużyną z Kalisza i Stężycy, należy powiedzieć że było widać walkę. Przed turniejem kaliski zespół był typowany do tytułu mistrza Polski i finalnie stanął na najwyższym stopniu podium. Skład miał naprawdę mocny. Uważam, że drużynie ze Stężycy należą się brawa za walkę. Zawodniczki nawiązały walkę, ale więcej argumentów było po stronie gospodyń. Dla mnie jedną z niespodzianek podczas tego turnieju było dojście do finału drużyny GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Szkoda trochę dziewcząt z Poznania, bo może są niewysokiego wzrostu, ale mają duże serce. Bardzo mocno walczyły w polu i miło było oglądać ich grę.

Martyna Czyrniańska, MVP finałowego meczu MP juniorek: Bardzo denerwowałyśmy się przed tym finałowym meczem. Wcześniej udało się nam już wygrać z drużyną ze Stężycy. Doskonale zdawałyśmy sobie sprawę z tego, że rywalki się nam przeciwstawią. Wiedziałyśmy, że w finale będzie grało się nam przeciwko nim dużo trudniej. Nastawiałyśmy się na to spotkanie bardzo bojowo. Zespół ze Stężycy grał dobrze, ale to nasza drużyna narzuciła tempo gry. Nie pozwoliłyśmy się im za bardzo rozwinąć. Naszą siłą jest to, że mamy dużo zmienniczek. Nie bazujemy na jednej szóstce. Jeśli nawet jakiejś zawodniczce nie idzie gra, to zawsze ktoś wejdzie na parkiet i pociągnie drużynę. W czasie turnieju finałowego najbardziej zaskoczyły mnie drużyny z województwa łódzkiego. Nie spodziewałyśmy się, że Łaskovia zagra tak dobre mecze.

Marcin Widera, trener Energa MKS SMS Kalisz - złotego medalisty MP juniorek: Drużyna była budowana na mistrzostwa Polski juniorek. Jednak jedną rzeczą jest budować oraz pracować, a drugą jest wyjść na boisko i potwierdzić swoje umiejętności. Warto podkreślić, że rozmawiamy o młodzieżowym sporcie. Jestem ogromnie dumny z dziewczyn. Z tego, jak się zaprezentowały i przepracowały okres przygotowawczy przed turniejem. Przed zawodami było wiele zawirowań. Pandemia koronawirusa zmieniła bardzo dużo. Obawialiśmy się przede wszystkim o zdrowie zawodniczek. Cieszymy się, że we wszystkich zespołach, które brały udział w turnieju finałowym w Kaliszu nie przytrafiły się żadne kontuzje. Należy pamiętać, że te młode siatkarski miały dość długą przerwę w grze. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Dawid Michor, trener GKS Wieżycy 2011 Stężyca - srebrnego medalisty MP juniorek:  Myślę, że podczas finałowego meczu zabrakło nam trochę argumentów siatkarskich. Chcąc zachować szansę na równą grę musieliśmy nawiązać grę środkiem. Absolutnie nie chcę się usprawiedliwiać i tłumaczyć, ale z różnych względów w tym turnieju nie mogła być to nasza mocna broń. Robiliśmy, co mogliśmy. Osobiście jestem z dziewczyn bardzo dumny. W czasie tego turnieju moje podopieczne dojrzewały. Z meczu na mecz grały coraz lepiej. Na koniec turnieju padło bardzo fajne stwierdzenie, które niezwykle mnie cieszy – dziewczyny powiedziały, że są z siebie dumne i pracy, którą wykonały. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie przyjedziemy w tym samym składzie również na turniej finałowy mistrzostw Polski i wtedy zwyciężymy.

Marcin Orlik, trener Enea Energetyk Poznań - brązowego medalisty MP juniorek: Mecz o brązowy medal rozgrywany był na innym poziomie niż w grupie. Uważam, że to spotkanie w grupie było dużo lepsze. Oba zespoły zagrały go lepiej. Myślę, że w niedzielę było już widać trochę zmęczenie i trudy turnieju. Cieszę się i jestem dumny z zespołu. Dały radę i podołały temu wyzwaniu. Myślę, że przede wszystkim nie zawiodła „głowa”. Do tego sądzę, że udało się nam wygrać, dzięki charakterowi i konsekwencji. Wykorzystaliśmy, to co mamy najlepsze w zespole. Ogromnym sukcesem jest brązowy medal mistrzostw Polski juniorek. Dziewczyny bardzo się przyjaźnią. Spędzają wspólnie czas także poza boiskiem. Są zgrane i gotowe jedna za drugą skoczyć w przysłowiowy ogień. To prawdziwy zespół na boisku i poza nim. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę prowadzić taką drużynę.

Końcowa klasyfikacja drużyn MP juniorek - Kalisz 2020
1. Energa MKS SMS Kalisz
2. GKS Wieżyca 2011 Stężyca
3. Enea Energetyk Poznań
4. Łaskovia Łask
5. ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź
6. LTS Legionovia Legionowo
7. UKS Chemik SMS Olsztyn
8. Elite Volley Kraków

Nagrody indywidualne MP juniorek – Kalisz 2020
Najlepsza atakująca: Julia Orzoł - GKS Wieżyca 2011 Stężyca
Najlepsza środkowa: Dominika Pierzchała - Energa MKS SMS Kalisz
Najlepsza rozgrywająca: Oliwia Poreda - Energa MKS SMS Kalisz
Najlepsza przyjmująca: Martyna Borowczak - Enea Energetyk Poznań
Najlepsza libero: Ada Filipowicz - Łaskovia Łask
MVP: Paulina Damaske - Energa MKS SMS Kalisz

Nagrody z Programu Red Bull – "Siatkarskie Skrzydła" MP juniorek - Kalisz 2020
Najlepsza atakująca: Gabriela Lendzioszek - GKS Wieżyca 2011 Stężyca
Najlepsza blokująca: Wiktoria Kubryn - Łaskovia Łask
Najlepsza rozgrywająca: Katarzyna Partyka - GKS Wieżyca 2011 Stężyca
Najlepsza przyjmująca: Natalia Ciesielska - Energa MKS SMS Kalisz
Najlepsza libero: Ada Filipowicz - Łaskovia Łask
MVP: Paulina Damaske - Energa MKS SMS Kalisz

Wyniki MP juniorek 2020 w Kaliszu

1 lipca (środa)
Grupa B
Energa MKS SMS Kalisz – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 3:0 (25:13, 25:13, 25:17), MVP: Julia Mazur
Elite Volley Kraków – ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź 2:3 (25:20, 27:25, 18:25, 21:25, 11:15), MVP: Oliwia Laszczyk
Grupa A
Łaskovia Łask –  UKS Chemik SMS Olsztyn 3:1 (25:13, 27:29, 25:14, 25:14), MVP: Ada Filipowicz
Enea Energetyk Poznań –  LTS Legionovia Legionowo 3:1 (15:25, 25:21, 25:19, 25:20), MVP: Martyna Pisarska

2 lipca (czwartek)
Grupa B
GKS Wieżyca 2011 Stężyca – ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź 3:0 (25:15, 25:15, 25:19), MVP: Julia Gliwa
Energa MKS SMS Kalisz –  Elite Volley Kraków 3:0 (25:15, 25:22, 25:19), MVP: Oliwia Poreda
Grupa A
UKS Chemik SMS Olsztyn – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (19:25, 18:25, 12:25), MVP: Agata Plaga
Łaskovia Łask – Enea Energetyk Poznań 3:1 (28:26, 16:25, 25:23, 25:22), MVP: Martyna Łazowska

3 lipca (piątek)
Grupa B
Elite Volley Kraków –  GKS Wieżyca 2011 Stężyca 0:3 (19:25, 23:25, 24:26), MVP: Julia Orzoł
ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź –  Energa MKS SMS Kalisz 0:3 (24:26, 22:25, 21:25), MVP: Julia Papszun
Grupa A
Enea Energetyk Poznań –  UKS Chemik SMS Olsztyn 3:0 (25:11, 25:19, 25:14), MVP: Martyna Borowczak
LTS Legionovia Legionowo –  Łaskovia Łask 0:3 (12:25, 21:25, 23:25), MVP: Paulina Krześlak

4 lipca (sobota)
mecz o 7. miejsce: UKS Chemik SMS Olsztyn – Elite Volley Kraków 3:0 (25:19, 25:20, 27:25), MVP: Weronika Wrzesińska
mecz o 5. miejsce: LTS Legionovia Legionowo – ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź 0:3 (19:25, 26:28, 30:32), MVP: Julia Kłosowska
I półfinał: Łaskovia Łask – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 2:3 (17:25, 25:18, 21:25, 25:21, 13:15), MVP: Katarzyna Partyka
II półfinał: Energa MKS SMS Kalisz – Enea Energetyk Poznań 3:0 (26:24, 25:23, 25:22), MVP: Natalia Ciesielska

5 lipca (niedziela)
Mecz o 3. miejsce: Łaskovia Łask - Enea Energetyk Poznań 1:3 (25:27, 25:23, 11:25, 17:25), MVP: Natalia Budnik
Mecz o 1. miejsce: GKS Wieżyca Stężyca - Energa MKS SMS Kalisz 0:3 (16:25, 15:25, 15:25), MVP: Martyna Czyrniańska

Szczegóły turnieju i statystki MP juniorek w Kaliszu: https://juniorkimmp.volleystation.com/

z PZPS pasek 2020

  • 4
  • 0
  • 52
  • 0
  • 0