SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 5 kwietnia 2019

Zacięty finisz ekstraklasy i rozstrzygnięcia młodzieżowych MP

Po kolejnym siatkarskim tygodniu przyszedł czas na podsumowanie. Zapraszamy do lektury!

Coraz mniej jest niewiadomych w rozgrywkach ekstraklasy pań i panów. W Lidze Siatkówki Kobiet już w najbliższy weekend rozegrane zostaną półfinały, do których awansowały Chemik Police, Developres SkryRes Rzeszów oraz dwa łódzkie kluby: Grot Budowlani i ŁKS Commercecon. W bezpośrednich starciach mistrzynie Polski zmierzą się z Budowlanymi, natomiast rzeszowianki czeka bój z ŁKSem. Znane są także pierwsze rozstrzygnięcia w klasyfikacji końcowej, a pewna 9.miejsca jest ENEA PTPS Piła, która w dwumeczu pokonała DPD Legionovię Legionowo. Pozostałe lokaty wciąż są w grze, a stan rywalizacji wyrównały E.Leclerc Radomka Radom i Energa MKS Kalisz (o 7.miejsce) oraz #VolleyWrocław i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (o 11.miejsce). W meczach o 5.miejsce zagrają KS Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz i BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Ta rywalizacja jeszcze się nie rozpoczęła.

W PlusLidze udało się wyłonić kolejnego półfinalistę i jest nim Jastrzębski Węgiel, który na terenie rywala pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:0 w drugim meczu ćwierćfinałowym. Druga przegrana wyeliminowała mistrzów Polski z gry o medale i przesądziła o tym, że to Ślązacy powalczą z ONICO Warszawą o prawo gry w finale czempionatu kraju. Ostatnie miejsce w półfinale zapełni zwycięzca starcia Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom. Choć do Radomia zawiercianie jechali w lepszych nastrojach, to gospodarzom udało się przechylić wynik na swoją korzyść, wyrównać stan rywalizacji i przedłużyć swoje półfinałowe szanse. Teraz o przyszłości obydwu drużyn zdecyduje ostatnie spotkanie, które w niedziele zostanie rozegrane w Zawierciu. Zwycięzca meczu trafi do półfinału w którym zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzynem-Koźle. W meczach o niższe miejsca w tabeli Asseco Resovia Rzeszów pokonała GKS Katowice (o 7.miejsce), Trefl Gdańsk wygrał z Indykpolem AZS Olsztyn (o 9.miejsce) a Cuprum Lubin z Chemikiem Bydgoszcz (o 11.miejsce). Wygrane są jednak zaledwie dobrą „zaliczką”, bowiem o ostatecznej lokacie w tabeli zadecydują dopiero dwa wygrane mecze.

Na etapie półfinałów są za to rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń CEV. W pierwszych spotkaniach rozgrywek panów nie powiodło się wszystkim polskim „akcentom” – PGE Skra Bełchatów przegrała 0:3 z Cucine Lube Civitanovą i znalazła się w naprawdę trudnej sytuacji. W nieco lepszej jest za to Wilfredo Leon i jego Sir Safety Conad Perugia, która pomimo, iż także zanotowała przegraną z Zenitem Kazań, to wynik 2:3 wciąż nie zamyka im drogi do berlińskiego Super Finału. W rywalizacji siatkarek możemy cieszyć się ze zwycięstwa Imoco Volley Conegliano i reprezentującej jego barwy Joanny Wołosz. Polska rozgrywająca poprowadziła „Pantery” do zwycięstwa w trzech setach nad Fenerbahce Opet Stambuł i zrobiła ogromny krok w stronę finału.

Blisko końcowych rozstrzygnięć są też młodzieżowe mistrzostwa Polski. W miniony weekend poznaliśmy zwycięzców turniejów półfinałowych kadetek i kadetów, a prawo gry w ścisłej „ósemce” wywalczyli: UMKS MOS Wola Warszawa, Trefl Gdańsk, AKS V LO Rzeszów, RCS Czarni Radom, SKPS Dunajec Nowy Sącz, KS Gwardia Wrocław, BKS Chemik Bydgoszcz i AZS 2020 Częstochowa (rywalizacja chłopaków) oraz UKS Atena Warszawa, Enea Energetyk Poznań, LTS Legionovia Legionowo, Elite Volley Kraków, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, MKS Dąbrowa Górnicza, KS Pałac Bydgoszcz i KS Metro Warszawa (rywalizacja dziewcząt). Natomiast w sobotę i niedzielę w Warszawie odbędą się półfinałowe turnieje MP młodzików i młodziczek, a dodatkowo w nadchodzącym tygodniu rozegrane zostaną wielkie finały rywalizacji juniorek i juniorów. Młodzi siatkarze swoje mecze stoczą w Dębicy, natomiast siatkarki – w Kętrzynie. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej!

  • 13
  • 0
  • 180
  • 1
  • 15