SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 19 lutego 2019

Ostróda - stolicą młodzieżowej siatkówki na Warmii i Mazurach

- Ostróda zasłużyła na miano stolicy województwa w siatkówce młodzieżowej. Miejscową Szkołę Mistrzostwa Sportowego trzeba pochwalić za pracę szkoleniową i świetną organizację sportowych imprez – mówi Jerzy Mróz, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej.

SMS Ostróda zdobył mistrzostwo województwa wśród kadetek, kadetów i juniorek oraz był drugi w kategorii juniorów. Lista sukcesów może być dłuższa. Młodzicy są przed decydującymi zawodami.

Ostródzka Szkoła Mistrzostwa Sportowego zagra od 21 do 24 lutego w ćwierćfinałach mistrzostw Polski w obu kategoriach. Takim osiągnięciem mogą pochwalić się tylko nieliczni.

Juniorki będą gospodyniami rywalizacji w grupie II. W czwartek w pierwszym meczu turnieju SMS zagra z MKS SAN Pajda Jarosław (początek 14.30). Można spodziewać się, że hala OSiR wypełni się do ostatniego miejsca. Warto dodać, że w 2007 roku na tym obiekcie zagrała reprezentacja Polski w Memoriale Huberta Wagnera.

Poza wymienionymi wyżej klubami w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorek grupy II zagrają jeszcze UKS SMS Poznań, #VolleyWrocław, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki i MUKS Sparta Warszawa. Gospodynie zmierzą się z silnymi rywalkami, mającymi bogatą tradycję, które w przeszłości odnosiły sukcesy na arenie krajowej.

SMS Ostróda został założony przed sześciu laty. Jest to szkoła prywatna, a był to pomysł rodzinny. Jednym ze współzałożycieli był Michał Michalak, który razem z Iwoną Kulińską trenuje grupę dziewcząt. Z chłopcami pracuje brat Michała - Jakub Michalak razem z Grzegorzem Białkiem.

- Cieszymy się, że nasza dotychczasowa praca została zauważona i doceniona. Chcielibyśmy, żeby uczestniczki turnieju w Ostródzie i nasi goście mile wspominali pobyt w Ostródzie. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zawody były udane – mówi Michał Michalak.

Michał Michalak podkreśla, że chętnych do uprawiania siatkówki nie brakuje. Sukcesy męskiej reprezentacji przekładają się na wzrost popularności dyscypliny. – Do nas na testy przyjeżdża młodzież z całego województwa. Mamy internat z pięćdziesięcioma miejscami noclegowymi. Młodzi ludzie spoza Ostródy mogą u nas zamieszkać. W najbliższym czasie chcielibyśmy zaprezentować na szczeblu centralnym i wywalczyć awans do II ligi kobiet i mężczyzn, a w rozgrywkach uczestniczyłyby zespoły juniorskie – mówi Michał Michalak.

9 lutego odbyła się XI Uroczysta Gala Siatkarska Klubu-STU podsumowująca osiągnięcia zawodników i zawodniczek klubu MLKS FOTO "OLA" Ostróda oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie.

- Klub-STU zrzesza około 60 firm, które nas sponsorują i wspierają w różny sposób np. przy zakupie sprzętu czy organizacji wyjazdów – mówi Michał Michalak.

Podczas gali zostały wręczone podziękowania dla sponsorów oraz statuetki dla najlepszych zawodniczek i zawodników. Wśród członków Klubu-Stu została także wybrana firma roku. Został nią R- GOL

  • 24
  • 4
  • 73
  • 1
  • 1