SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, Filip Grądek, 17 lutego 2019

AKTUALIZACJA: Ćwierćfinały MP juniorek i juniorów

W środę, 13 lutego w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie grup ¼ finału mistrzostw Polski juniorek i juniorów. Obrońcy tytułów EKS Skra Bełchatów i LTS Legionovia Legionowo trafiły odpowiednio do grupy VIII i grupy III.

W losowaniu rozstawione zostały zespoły, które zwyciężyły w rozgrywkach wojewódzkich. W roli „sierotki” wystąpił Andrzej Warych – asystent trenera Huberta Jerzego Wagnera w czasach „złotej drużyny”, a aktualnie pełniący funkcję konsultanta ds. rozgrywek, natomiast nad prawidłowością przebiegu losowania czuwał Mariusz Nowakowski, starszy specjalista ds. rozgrywek.

Finały MP juniorek i juniorów zaplanowane zostały na 10-14 kwietnia 2019 roku.

W czwartek o wycofaniu się z dalszych rozgrywek Mistrzostw Polski poinformowały drużyny: UKS Osiemnastka Szczecin (grupa VI, juniorki), MKS Połczyn Zdrój (grupa VIII, juniorki) oraz LMKS Żak Espadon Pyrzyce (grupa VI, juniorzy). W piątek o wycofaniu się z rozgrywek poinformował także zespół UKS Bronek Koszalin (grupa VII, juniorzy). Poniżej prezentujemy zaktualizowane składy grup, z wyszczególnionymi gospodarzami truniejów ćwierćfinałowych. 

16994juniorki 1

 * Zgodnie z regulaminem gospodarzami turniejów 1/4 MP są zespoły z miejsc 9-16 rankingu województw. W ciągu dwóch sezonów dany zespół z rankingu województw może być gospodarzem ćwierćfinałów tylko raz.

** Zgłoszenie wpłynęło tuż przed losowaniem, dlatego zespół nie został uwzględniony w  losowaniu. Decyzją komisji i wydziału ds. młodzieży drużyna MKS MOS Wieliczka została dołączona w pierwsze wolne miejsce tj. do grupy VII.

1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej 2019

 * Zgodnie z regulaminem gospodarzami turniejów 1/4 MP są zespoły z miejsc 9-16 rankingu województw. W ciągu dwóch sezonów dany zespół z rankingu województw może być gospodarzem ćwierćfinałów tylko raz. 

Układ rozgrywek i podział na grupy pozostaje bez zmian, gdyż jest zgodny z Regulaminem Klubowych Rozgrywek o Mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych sezonu 2018/2019. Regulamin jest dostępny tutaj

  • 28
  • 22
  • 152
  • 3
  • 6