SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, fot. Piotr Sumara, 14 marca 2018

Finały Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek rozlosowane

W środowe południe w siedzibie PZPS odbyło się losowanie finałowych grup Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek. Turnieje finałowe MMP odbędą się w Dębicy (4-8 kwietnia, juniorki) oraz Kętrzynie (11-15 kwietnia, juniorzy).

Juniorzy:

GRUPA 1 KS METRO Warszawa TREFL Gdańsk AKS V LO Rzeszów KS Jastrzębski Węgiel  GRUPA 2 AZS 2020 Częstochowa DAFI Społem Kielce KS Gwardia Wrocław EKS SKRA Bełchatów

 

Juniorki:

GRUPA 1 LTS Legionovia Legionowo IMPEL Wrocław UKS Szóstka Mielec Budowlani Łódź SSA  GRUPA 2 SMS Police MKS San-Pajda Jarosław KS Energetyk Poznań UKS Chemik Olsztyn

Tytułu Mistrza Polski Juniorek bronić będzie po raz trzeci z rzędu Legionovia Legionowo. W kategorii juniorów tytułu broni Jastrzębski Węgiel.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek mają tym razem dodatkowy wymiar: Red Bull Siatkarskie Skrzydła – program wspierający polską siatkówkę.

Red Bull i PZPS zdecydowały się stworzyć specjalny program wspierający najbardziej utalentowanych siatkarskich juniorów w kraju. Współpraca rozpoczyna się wraz z finałami Mistrzostw Polski Juniorów 2018 i obejmuje kategorię kobiet i mężczyzn.

Podczas zawodów wyłonione zostaną grupy wybijających się graczy na każdej z pozycji na boisku. Przez kolejne miesiące zawodnicy ci, dzięki wsparciu Red Bulla, zostaną otoczeni dodatkową opieką, w tym głównie testami i badaniami medycznymi (wydolność, mobilność, psychomotoryka). Na ich podstawie otrzymają szczegółową analizę własnych parametrów fizjologicznych i mentalnych, w oparciu o którą zawodnik czy zawodniczka, wspólnie ze sztabem szkoleniowym PZPS, może określić wytyczne do osobistych obszarów rozwoju.

Wdrożenie tych planów, zarówno na letnich zgrupowaniach kadry, jak i w późniejszym okresie przez zawodnika, ma szansę pomóc w intensywniejszym „rozwijaniu skrzydeł” młodych polskich siatkarzy i siatkarek, którzy będą stanowić trzon juniorskich reprezentacji kraju.

Pilotażowy program rozpoczyna się w kwietniu 2018 roku od finałowych turniejów: Mistrzostw Polski Juniorek w Dębicy) i Mistrzostw Polski Juniorów w Kętrzynie.

Informacje na temat przebiegu programu będą publikowane na: www.redbull.pl/siatkarskieskrzydla.

  • 7
  • 0
  • 59
  • 1
  • 1