SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 14 maja 2013

Większość zawodniczek UKS Libero Wałcz jeszcze w przyszłym roku będzie mogła grać w kategorii młodziczek. Dlatego też awans do finałowego turnieju mistrzostw Polski w Człuchowie był sporym zaskoczeniem. Dla samych zainteresowanych również.

- Jest to nasz historyczny sezon. Zespół po raz pierwszy zakwalifikował się do finałowego turnieju mistrzostw Polski młodziczek – mówi trenerka UKS Libero Wałcz, Krystyna Filipiak. Klub został zarejestrowany w 2001 roku.

Awans do finałowego turnieju zaskoczył również same zainteresowane. – W tym sezonie w rywalizacji udział biorą zawodniczki z rocznika 1998 oraz młodsze. W składzie naszego zespołu zdecydowanie przeważają dziewczyny, które jeszcze za rok będą młodziczkami. Dlatego też była to dla nas wszystkich miła niespodzianka – podkreśla Krystyna Filipiak.

UKS Libero Wałcz zagra w grupie B mistrzostw Polski młodziczek (Człuchów, 17-19 maja) razem z WTS-em Włocławek, UKS Orzeł Malbork i UKS Libero Starogard Gdański. W A znalazły się drużyny – MKS MOS Wieliczka, SKS Szóstka TPS Biała Podlaska, SPS Sparta Braniewo i LTS Legionovia Legionowo.

- Wszystkie zespoły są nam bardzo dobrze znane. W tym wieku jednak jest trudno wskazać faworytów. Są to przecież jeszcze dzieci. Dużo będzie zależało od dyspozycji dnia. Na pewno silną drużynę ma Wieliczka, z którą w półfinale stoczyliśmy zaciętą walkę. Spore umiejętności posiadają już dziewczyny z Malborka – dodaje trenerka UKS Libero Wałcz. Jej podopieczne wygrały jeden z turniejów ćwierćfinałowych, a w półfinale ustąpiły miejsca MKS MOS.

Liderką UKS Libero Wałcz jest Aleksandra Marcinkiewicz, która zwykle zdobywa najwięcej punktów dla swojej drużyny.

Człuchów dysponuje znakomitą bazą sportową m.in. halą z widownią na 600 miejsc, basenem, ścianką do wspinaczki, kortem tenisowym czy wielofunkcyjnym boiskiem. Można tam organizować zgrupowania, sportowe, zawody, targi, konferencje oraz szkolenia.

  • 3
  • 0
  • 32
  • 0
  • 0