SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 8 listopada 2012

- Mamy tutaj przegląd najzdolniejszej siatkarskiej młodzieży z rocznika 1998 – mówi dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu Maciej Binkiewicz. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Spała rozpoczął się Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt.

W Spale rozpoczął się Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt. Kadry szesnastu województw z rocznika 1998 rywalizować będą do niedzieli. W uroczystości otwarcia wzięli udział przewodniczący Wydziału Młodzieży Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Waldemar Sagan, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Sosnowcu Maciej Binkiewicz, szef pionu szkolenia PZPS Włodzimierz Sadalski i dyrektor spalskiego ośrodka Waldemar Kwiatkowski. Podstawowym celem TNO jest przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży, pod kątem szkolenia centralnego. Młode zawodniczki zobaczą trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski.
 
- Dla tych dziewcząt jest to pierwsze zetknięcie z rozgrywkami na szczeblu centralnym. Sam turniej jest wielką wartością w polskiej siatkówce. Zawodniczkom życzę satysfakcji z wyników oraz gry, a trenerom wyselekcjonowania największej liczby talentów – powiedział dyr. Binkiewicz. Siebie nazwał „jednym z winowajców powstania TNO, które powoli zbliżają się do jubileuszu ćwierćwiecza.” Dyrektor SMS PZPS w Sosnowcu był obecny na wszystkich Turniejach Nadziei Olimpijskich.
Tradycyjną formułę „Turniej Nadziei Olimpijskich uważam za otwarty” wypowiedział przewodniczący Wydziału Młodzieży PZPS, Waldemar Sagan. Pogratulował on zawodniczkom powołania do reprezentacji województw i podkreślił, że TNO jest szczególnie ważny w systemie szkolenia PZPS.

- Bramy spalskiego ośrodka są zawsze otwarte dla polskiej siatkówki. Lubimy i szanujemy tę dyscyplinę sportu. Od kilku lat kadra mężczyzn przygotowuje się do startów w najważniejszych imprezach sezonu. Ale jesteśmy do dyspozycji nie tylko dla najlepszych. Chętnie udzielamy naszych obiektów dla młodych ekip. Jestem przekonany, że reprezentacje szesnastu województw wyjadą w niedzielę ze Spały zadowolone – powiedział dyrektor OPO COS Spała, Waldemar Kwiatkowski.

Pierwszego dnia zawodów w Spale zawodniczki przechodziły m.in. sprawdziany w skoku dosiężnym, wyskoku do bloku, rzucie piłką lekarską i biegu po tzw. kopercie.  Gra na parkietach w Spale rozpocznie się w piątek. Najlepszą drużynę TNO poznamy w niedzielę. Turniej Nadziei Olimpijskich chłopców z rocznika 1997 rozegrany został od 25 do 28 października..

  • 2
  • 0
  • 24
  • 0
  • 0

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52