SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 28 października 2012

Reprezentacja województwa śląskiego pokonała w Spale kujawsko-pomorskie 2:0 (25:19, 25:19) w finałowym meczu rywalizacji chłopców Turnieju Nadziei Olimpijskich. Brązowy medal zdobyło woj. podkarpackie

Woj. śląskie, kujawsko-pomorskie i podkarpackie - taka była kolejność czołowej trójki drużyn w rywalizacji chłopców Turnieju Nadziei Olimpijskich, który od czwartku odbywał się w Spale. W spotkaniu o złoty medal prowadzona przez Adama Kowalskiego ekipa Śląska zwyciężyła Kujawy i Pomorze 2:0 (25:19, 25:19).

- W finale grało się nam o wiele łatwiej niż w sobotnich spotkaniach. W moim zespole była doskonała atmosfera meczowa, zawodnicy mieli świetny rytm grania. Jednak uważam, że najlepsze spotkanie w Spale mieliśmy w półfinale z Podkarpaciem - powiedział Adam Kowalski.

Trener Kowalski podkreślił, że "drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego jest ograna i została mądrze poukładana przez trenera Jerzego Komorowskiego." - Oni duzó umieją, potrafią grać kombinacyjnie na siatce. Jednak w meczu z nami nie mieli dogrania, musieli grać skrzydłami, gdzie trafiali na nasz blok - dodał Adam Kowalski.

Kolejnym celem, jak określił trener Adam Kowalski, będzie występ w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2013 roku

Trener woj. śląskiego podkreślił, że "tradycyjnie Turniej Nadziei Olimpijskich został bardzo dobrze zorganizowany." - Należą się słowa podziękowania dyrekcji Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale oraz szefowi SMS PZPS Leonowi Bartmanowi. Nasza ekipa czuła się tutaj znakomicie. Myślę, że pozostali goście wyjeżdżają do domu zadowoleni z warunków jakie im tutaj stworzono - zakończył Adam Kowalski.

Wyniki niedzielnych spotkań - finał

Śląskie – Kujawsko-Pomorskie  2:0 (25:19, 25:19)

o brązowy medal
Podkarpackie – Wielkopolskie 2:0 (25:20, 25:20)

o 5. miejsce
Małopolskie – Mazowieckie 2:0 (25:20, 25:12)

o 7. miejsce
Warmińsko-Mazurskie – Zachodniopomorskie 2:0 (25:19, 25:20)

  • 0
  • 0
  • 36
  • 0
  • 0

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52