SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 25 października 2012

- Dla tych chłopaków jest to pierwsze zetknięcie z poważną siatkówką - mówi trener reprezentacji województwa śląskiego, Adam Kowalski. W COS Spała rozpoczął się 22. Turniej Nadziei Olimpijskich.

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale rozpoczął się 22. Turniej Nadziei Olimpijskich chłopców. Kadry szesnastu województw z rocznika 1997 rywalizować będą do niedzieli.

- Nazwa zawodów ma odzwierciedlenie w faktach. W minionych latach w takich turniejach uczestniczyli przyszli reprezentanci Polski, którzy grali w największych międzynarodowych imprezach. Jest to dla Was pierwsza siatkarska impreza o zasięgu ogólnopolskim – powiedział w czasie ceremonii otwarcia dyrektor spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Leon Bartman.

Podstawowym celem TNO jest przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży, pod kątem szkolenia centralnego. Młodych zawodników w akcji zobaczą trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski.

- Życzę Wam w przyszłości sukcesów. Wierzę, że swoją grą dodacie splendoru polskiej siatkówce. Mam głęboką wiarę, że za kilka lat poproszę niektórych z Was o autograf - powiedział dyrektor naczelny COS, Piotr Marszałek. W czasie uroczystości otwarcia 22. TNO chłopców obecni byli sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzej Lemek oraz szef pionu szkolenia PZPS, mistrz olimpijski Włodzimierz Sadalski.

Pierwszego dnia zawodów w Spale zawodnicy przechodzili m.in. sprawdziany w skoku dosiężnym, wyskoku do bloku, rzucie piłką lekarską i biegu po tzw. kopercie.

W rywalizacji uczestniczą zawodnicy o znakomitych, siatkarskich nazwiskach. – Mam w ekipie Kacpra Stelmacha i Dominika Musielaka. Pierwszy jest synem Andrzeja, drugi Rafała. Obaj jeszcze nie tak dawno stanowili o sile reprezentacji kraju – mówi trener województwa śląskiego Adam Kowalski.  – Na spalski turniej powołałem zawodników z siedmiu klubów okręgu, w tym po czterech z Delic-Polu Norwida Częstochowa i Jastrzębskiego Węgla. Pierwszy z nich od lat znany jest z dobrej pracy z młodzieżą. Drugi dołączył ostatnio. W Jastrzębiu powstały nowe grupy szkoleniowe, nabór był prowadzony w całym kraju.

Adam Kowalski dodał, że „w 2011 roku granie śląskiej ekipie nie wyszło.” – W tegorocznych zawodach liczymy na znacznie lepszy występ ekipy województwa śląskiego niż w poprzedniej edycji. Obecna grupa jest zdecydowanie lepsza od ubiegłorocznej, szczególnie pod względem umiejętności technicznych. W czwartkowym sprawdzianie skoku dosiężnego siedmiu zawodników uzyskało powyżej 330 cm, a to są rezultaty warte podkreślenia – dodał trener Kowalski.

Gra na parkietach w Spale rozpocznie się w piątek. Najlepszą drużynę TNO poznamy w niedzielę.

W TNO 2011 w decydującym meczu rywalizacji chłopców województwo dolnośląskie pokonało łódzkie 2:1 (25:17, 16:25, 17:15) .Trzecie miejsce zajęło kujawsko-pomorskie. Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt rozegrany zostanie od 8 do 11 listopada.

  • 0
  • 0
  • 39
  • 0
  • 0