SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk www.mosir-ketrzyn.pl, 24 maja 2013

Mistrzostwa Polski kadetek w Kętrzynie wkroczyły w decydującą fazę.W strefie medalowej są już zespoły Energi Gedanii Gdańsk oraz KS Impelu Gwardii Wrocław. Dziś na zakończenie meczów fazy grupowej dojdzie do spotkania z udziałem tych drużyn.

Siatkarki KS Impelu Gwardii Wrocław odniosły w mistrzostwach Polski kadetek w Kętrzynie dwa zwycięstwa i podobnie jak Energa Gedania Gdańsk zapewniły sobie awans do półfinału. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska stoczył dwa zacięte spotkania – z MKS Dąbrową Górniczą i UMKS MOS Wola Warszawa. Oba mecze trzymały kibiców w napięciu do ostatnich akcji tie breaka.

- My chyba tak lubimy grać – mówi trenerka KS Impelu Gwardii, Aneta Walasek. – Kibicom na pewno takie widowiska podobają się. Walka toczy się do ostatniej piłki, choć oczywiście takie mecze kosztują sporo nerwów.

Aneta Walasek podkreśliła, że w spotkaniu z UMKS MOS Wola jej zespół zagrał słabo. – Jednak lepiej brzydko wygrać niż pięknie przegrać – dodała.

W obu meczach z udziałem wrocławskich siatkarek najlepszą zawodniczką spotkania została Aleksandra Gromadowska. – Na pewno jest ona naszym bardzo mocnym punktem, ale o sile Impelu Gwardii stanowi gra zespołowa. Dużo pozytywów wniosły do gry zmienniczki. Mamy młodą drużynę. W przyszłym roku jeszcze osiem zawodniczek będzie mogło grać w kadetkach – powiedziała Aneta Walasek.

W piątek w ostatnim dniu rywalizacji w grupach KS Impel Gwardia zagra z Energą Gedanią Gdańsk. Stawką będzie pierwsze miejsce w grupie B. – Na pewno spotkamy się z bardzo silnym przeciwnikiem. Zawodniczki tego zespołu już dużo potrafią, no i gdańszczanki mają w składzie mistrzynię Europy kadetek Magdalenę Damaskę, która bardzo dużo wnosi do gry Energi Gedanii – mówi trenerka wrocławskiej drużyny.

Aneta Walasek podkreśliła, że mistrzostwa Polski w Kętrzynie są bardzo dobrze zorganizowane. –Wszyscy tutaj odnoszą się do nas miło i życzliwie. Nie możemy narzekać na warunki pobytowe. Każda nasza prośba jest szybko realizowana. Hala, w której rozgrywane są mecze, jest ładna, a na trybunach panuje prawdziwie sportowa atmosfera – zakończyła Aneta Walasek.

  • 4
  • 0
  • 31
  • 0
  • 0