SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, fot. www.mosir-ketrzyn.pl, 23 maja 2013

Od środy w Kętrzynie, z udziałem ośmiu drużyn, rozgrywane są mistrzostwa Polski kadetek. W rywalizacji bierze udział siedem zawodniczek, które w kwietniu zdobyły złote medale kontynentalnego czempionatu w tej kategorii wiekowej.

- Od 29 lat mieszkam w Kętrzynie i nie przypominam sobie, żeby w naszym mieście w tym okresie rozgrywano mistrzostwa Polski. Teraz odbywa się walka o medale w polskiej, narodowej dyscyplinie sportu, gdyż taką właśnie jest siatkówka. Dzięki wspaniałej pracy wielu osób biało-czerwone reprezentacje oraz zespoły klubowe osiągają bardzo dobre wyniki na arenie międzynarodowej - powiedział w czasie ceremonii otwarcia burmistrz Kętrzyna, Krzysztof Hećman.

Kętrzyn jest miastem z długą historią, w którym spotykają się tradycje, dziedzictwo  i sentymenty wielu narodów. - Chcemy, aby Kętrzyn był miastem sportu, miastem ludzi aktywnych i zdrowych. Podejmujemy działania  w różnych dyscyplinach sportowych. Dzięki pracy i pasji trenerów powstały Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Ufam, że to początek drogi ku sukcesom sportowym naszych młodych dziewcząt - dodał Krzysztof Hećman.

Miasto jest niezwykle urokliwe. Atrakcje turystyczne oraz walory krajobrazowe gwarantują udany wypoczynek. - Zachęcamy do poznania Kętrzyna oraz okolic. Jest tutaj wiele ciekawych miejsc - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Aneta Janczuk, której wysiłek oraz jej współpracowników przyczynił się również do zorganizowania mistrzostw Polski kadetek.

W Kętrzynie gra siedem złotych medalistek ostatnich mistrzostw Europy kadetek. Są to: Paulina Bałdyga (UMKS MOS Wola Warszawa), Magdalena Damaske (Energa Gedania Gdańsk), Aleksandra Kazała (MKS San I Pajda Jarosław), Pola Nowakowska (KS Pałac Bydgoszcz), Karolina Piśla (MKS Dąbrowa Górnicza), Karolina Szczygieł i Aleksandra Wańczyk (obie STS Sandecja Nowy Sącz). Zostały one uhonorowane w czasie ceremonii otwarcia upominkami m.in. aniołkami wykonanymi przez osoby niepełnosprawne z warsztatów terapii zajęciowej w Kętrzynie.

Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzej Warych, Grzegorz Wagner i Jerzy Mróz otrzymali z rąk burmistrza Krzysztofa Hećmana reprinty aktów lokacyjnych miasta z 11 listopada 1357 roku.

- Siłą siatkówki w naszym regionie są nie tylko duże ośrodki jak Olsztyn. Wspaniały klimat do rozwoju tej dyscypliny sportu jest również w mniejszych miastach jak np. Kętrzyn. Dzięki pomocy miejscowych władz można tutaj prowadzić szkolenie młodzieży, a przecież ono jest bardzo ważne. Tylko w ten sposób osiągnie się dobre wyniki wśród seniorów - powiedział Jerzy Mróz, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej.

Galerię zdjęć z ceremonii otwarcia MP kadetek oraz turnieju można obejrzeć na www.mosir-ketrzyn.pl.

  • 4
  • 0
  • 30
  • 0
  • 0