SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, 25 maja 2013

KS Jastrzębski Węgiel pokonał w półfinale mistrzostw Polski kadetów Metro Warszawę 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Radosław Gil.

KS Jastrzębski Węgiel pokonał w półfinale mistrzostw Polski kadetów Metro Warszawę 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Radosław Gil.

Pierwszy mecz półfinałowy mistrzostw Polski kadetów rozpoczął się od wyrównanej walki. Przy stanie 7:5 dla Jastrzębia kontuzji doznał atakujący Metra Mikołaj Trybulec. Przewaga podopiecznych Jarosława Kubiaka wzrosła do czterech „oczek” 12:8. W ataku brylowali Michał Szmajduch i Bartosz Kwolek. Jastrzębie spisywało się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i pewnie wygrało seta do 18.

Na początku drugiej partii warszawiacy popełnili trzy błędy z rzędu co dało prowadzenie jastrzębskiemu zespołowi 3:0. Gracze Metra zniwelowali przewagę, ale chwilę później znowu zaczęli mylić się w ataku i oddawać punkty przeciwnikom. Jastrzębie grając poprawną siatkówkę spokojnie doprowadziło do zwycięstwa w drugiej odsłonie 25:20.

Trzeci set od początku układał się po myśli Jastrzębian. Grali zdecydowanie lepiej w ataku, dobrze spisywali się w bloku. W warszawskim zespole brakowało waleczności i radości z gry, jaką pokazali w meczu wczorajszym. Dziś kontuzja kolegi „podcięła im skrzydła” i nie zdołali nawiązać z Jastrzębiem wyrównanej walki. Parta zakończyła się wynikiem 25:15, a cały mecz 3:0.

KS Jastrzębski Węgiel – KS Metro Warszawa 3:0 (25:18, 25:20, 25:15)

MVP: Radosław Gil

  • 2
  • 0
  • 25
  • 0
  • 0