SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Jan Opiłka, 28 maja 2012

Przed mistrzostwami Polski kadetów "w ciemno" można było typować brązowego medalistę. W Młodej Lidze, czempionacie juniorów oraz młodzików krążki tego koloru zdobywała AKS Resovia Rzeszów.

Okazuje się, że nie tylko dziewczyny lubią brąz. Wielkimi zwolennikami tego koloru są młodzi siatkarze AKS Resovii Rzeszów. Zespół ten we wszystkich tegorocznych kategoriach młodzieżowych mistrzostw Polski zajmował trzecie lokaty.

Najpierw na najniższym stopniu podium stanęli w Radomiu juniorzy, następnie wynik ten powtórzyli w Wołominie młodzicy, a niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu w ślady swoich starszych oraz młodszych kolegów poszli kadeci. Tych ostatnich wyprzedził MKS MDK Warszawa i UKS Tempo-25 Olsztyn. Warto przypomnieć, że w sezonie 2011/12 w rozgrywkach Młodej Ligi Asseco Resovia Rzeszów zdobyła oczywiście brązowy medal.

Drużynę w Młodej Lidze i mistrzostwach Polski juniorów prowadził trener Jerzy Wietecha. - Siatkówka w naszym klubie ma kształt dobrze zbudowanej, solidnej piramidy. Na jej samym wierzchołku jest mistrz PlusLigi Asseco Resovia. Ale nie tylko tym zespołem możemy pochwalić się w Rzeszowie. W naszym klubie siatkówka jest oparta na solidnej podstawie - mówi Jerzy Wietecha.

Poza Jerzym Wietechą z medalistami mistrzostw Polski pracowali jeszcze Łukasz Dołowacki, Grzegorz Wisz i Jacek Podpora. - Medal mistrzostw Polski jest zawsze osiągnięciem choć oczywiście chciałoby się więcej. W Kędzierzynie-Koźlu w półfinale przegraliśmy z MKS MDK Warszawa. Rywal był od nas minimalnie lepszy. Zresztą medaliści krajowego czempionatu przewyższali stawkę rywali, choć TS Volley Rybnik i Chemik Bydgoszcz mocno postawili się w rozgrywkach grupowych czołowej trójce czempionatu. Rybniczanie prowadzili z nami 6:1 w tie breaku i musieliśmy się mocno brać się do roboty, żeby nie przegrać - powiedział Jacek Podpora, trener rzeszowskich kadetów.

W drużynie trenera Jacka Podpory grało jedenastu zawodników, którzy jeszcze w przyszłym sezonie będą mogli rywalizować w tej kategorii wiekowej.

W AKS Resovii nabór prowadzony wśród uczniów szkół podstawowych. - Ukierunkowany trening rozpoczynamy w gimnazjum. Młodzi zawodnicy uczą się i trenują w jednym budynku, a jednymi z filarów rzeszowskiego systemu siatkówki są Gimnazjum Sportowe, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz V LO SMS - mówi Jerzy Wietecha.

- Praca szkoleniowa w Resovii Rzeszów jest mądrze poukładana i zorganizowana. Do pracy z młodzieżą w całym województwie przywiązujemy ogromną rolę - mówi prezes Podkarpackiego Związku Piłki Siatkowej Wiesław Radomski.

Wyniki spotkań o brązowe medale zespołu AKS Resovii I Rzeszów w turniejach finałowych mistrzostw Polski:

młodzicy

AKS I Rzeszów – MKS Wicher Trójka Kobyła
2:1 (25:23, 24:26, 15:11)

kadeci
AKS Resovia I Rzeszów - UKS SMS Nafta Piła
3:0 (25:20, 25:18, 25:21)

juniorzy
AKS Resovia I Rzeszów – KS Gwardia Wrocław
3:0 (26:24, 25:22, 25:19)

Młoda Liga
Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel
3:0 (25:23, 25:16, 25:17) rewanż
3:0 (25:13, 25:14, 25:18) I mecz

  • 3
  • 0
  • 26
  • 0
  • 0