SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 19 kwietnia 2015

Mecz półfinałowy Energa Gedania Gdańsk – KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (24:26, 24:26, 29:25)

Mecz półfinałowy Energa Gedania Gdańsk – KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (24:26, 24:26, 29:25)

Pierwszy set drugiego półfinałowego spotkania rozpoczął się od prowadzenia Bydgoszczy, która przy lepszym przyjęciu znacznie skuteczniej atakowała. Siatkarki Gedanii cały czas pozostawały o krok za przeciwniczkami, aż do kończącego set wyniku 24:26.

Także w drugiej odsłonie meczu Gdańszczanki zdołały przebić się ze swoją grą dopiero pod koniec seta. To jednak wystarczyło by zremisować 20:20, wyjść na prowadzenie 22:21 i szybko doprowadzić do pierwszej piłki setowej przy 24:21. Nie wystarczyło jednak by wygrać set – zawodniczki Pałacu lepiej zniosły wojnę nerwów, wygrywając ponownie do 24.

W secie trzecim, po wyrównanym początku zawodniczki Gedanii ponownie musiały gonić wynik Pałacu, ale tym razem siatkarki z Bydgoszczy pewnie i bez nerwów zakończyły set i spotkanie pierwszą piłką meczową 25:19, awansując do niedzielnego finału, w ktrym zmierzą się z LTS Legionovią Legionowo.

Pola Nowakowska, kapitan Pałacu Bydgoszcz i MVP meczu: Bardzo się cieszę, że zwyciężyłyśmy i to jeszcze 3:0. Drugi set był trochę ciężki i dziękuję za bardzo dobrą zmianę Adriannie Wysockiej dzięki której wygrałyśmy tego seta. Jestem dumna z zespołu i cieszę sę, że jutro będziemy grały o złoty medal.

Maciej Kromrych, trener Pałacu Bydgoszcz: Teraz można powiedzieć że należeliśmy do faworytów. Wcześniej nie chcieliśmy tego mówić. Ale nasze marzenia się spełniły ,bo bardzo chcieliśmy zagrać ostatni mecz tego turnieju. Dawno w tym ostatnim meczu nie graliśmy, ale myślę, że ten 2015 będzie dla nas szczęśliwy.

ENERGA GEDANIA Gdańsk: Martyna Łukasik, Katarzyna Urbanowicz, Julia Piotrowska, Dominika Mras, Agata Chyła, Marta Tucholska, Nikola Królak (libero) oraz Joanna Grzmocińska
KS PAŁAC Bydgoszcz: Oliwia Jakielaszek, Pola Nowakowska, Adrianna Adamek, Małgorzata Śmieszek, Paulina Bałdyga, Weronika Fojucik, Karolina Portalska (libero) oraz: Marzena Muntowska, Pola Nowacka, Adrianna Wysocka

  • 1
  • 0
  • 44
  • 0
  • 0