SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 18 kwietnia 2015

W dwóch pięciosetowych pojedynkach ustaliły się miejsca 5-8 finałowego turnieju MP Juniorek w Wieliczce.

W dwóch pięciosetowych pojedynkach ustaliły się miejsca 5-8 finałowego turnieju MP Juniorek w Wieliczce.

Mecz o 7. miejsce: PTPS Piła – UKS Orzeł Malbork 3:2 (12:25, 25:19, 25:27, 25:18, 15:8)

Dominika Zając, kapitan PTPS Piła, MVP meczu: Niestety, koleżanka kontuzjowana [Oliwia Urban – kontuzja barku] w ostatnich trzech piłkach, akurat na koniec sezonu i jej juniorskiego grania. W samym meczu nie pokazałyśmy takiego poziomu jak w Młodej Lidze, ale cieszymy się, że walczyłyśmy do końca i wywalczyłyśmy to zwycięstwo dla Oliwii.

Andrzej Zapaśnik, trener PTPS Piła: Turniej był wyjątkowo dla nas trudny, także psychicznie. Mam fantastyczne dziewczyny, ale nie wytrzymaliśmy trochę presji. Zespół jest znikąd, bo to dziewczyny, które nie reprezentowały nigdy większego klubu, podobierane z bardzo małych ośrodków. W większości nie grały dotąd nawet na poziomie finałów Wielkopolski. Przeskoczyły Wielkopolskę, ćwierćfinał, półfinał, a w Młodej Lidze zabrakło pięciu wygranych. Może nieco za dużo zrobiło się wokół nich szumu i presji – wszyscy za dużo od nich oczekiwali i nie sprostały, choć są świetnymi charakterami. Myślę, że jeszcze pokażą niejedno – w tym zespole jest siedem kadetek i pięć juniorek.

PTPS Piła: Oliwia Urban, Adrianna Kukulska, Maja Nowicka, Sandra Zaczkowska, Dominika Zając, Łucja Nowicka, Michalina Błoch (libero) oraz: Monika Warczygłowa, Anna Zapaśnik, Eliza Koczara, Magdalena Bukowiecka, Simona Dreczka

UKS ORZEŁ Malbork: Michalina Sikora, Katarzyna Kuleta, Julia Balewicz, Dagmara Dąbrowska, Agata Michalewicz, Monika Fedusio, Małgorzata Łyczakowska (libero) oraz: Paulina Rekowska, Małgorzata Wysocka, Daria Szczyrba, Aleksandra Żurawska (libero)

 

Mecz o 5. miejsce: MKS ZRYW-VOLLEY Iława – TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

Aleksandra Stępień, MKS ZRYW-VOLLEY Iława, MVP meczu: Mecz długi i nerwowy. Wiedziałyśmy, że z Dąbrową Górniczą nie będziemy miały łatwo. Cieszymy się bardzo i nie ukrywam, że zaskoczeniem dla nas był dotarcie do tego etapu. Liczyłyśmy bardzo na to piąte miejsce i walczyłyśmy do końca.

Mieczysław Pietroczuk, trener MKS ZRYW-VOLLEY Iława: Jest piąte miejsce - po jedenastu latach powtórzyliśmy najwyższy dotychczas wynik naszego małego klubiku z Iławy, ale w takim doborowym towarzystwie piąte miejsce jest dla nas naprawdę dużym sukcesem. Szczególnie w meczu z takim potentatem jak Dąbrowa Górnicza.

Praktycznie wszystkie zespoły tutaj grają w rozgrywkach ligowych, drugoligowych czy Młodej Ligi. My niestety tylko w lidze wojewódzkiej, ale potrafimy przygotować się do zawodów i ambitnie pokazać, że nawet tacy mali jak my potrafią coś zdziałać w sporcie, a myślę, że sporo naszych dziewczyn ma szansę jeszcze zaistnieć w siatkówce ligowej albo reprezentacyjnej.

MKS ZRYW-VOLLEY Iława: Joanna Karpińska, Monika Gorzka, Sandra Korusiewicz, Marta Pietroczuk, Aleksandra Stępień, Laura Nowotnik, Iwona Kuklińska (libero) oraz: Ola Tomaszewska, Kamila Sitnik

TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza: Ewa Borowiecka, Karolina Krzeszewska, Klaudia Tysler, Aleksandra Sochacka, Nadia Wydmańska, Bożena Wylężek, Iga Piątek (libero) oraz: Iga Dziekanowska, Magdalena Kaszuba, Ewelina Ślęzak

  • 1
  • 0
  • 45
  • 0
  • 0