SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 6 marca 2015

Dobiegają końca rozgrywki Młodej Ligi Kobiet. - Są na pewno bardzo potrzebne - mówi trener Chemika Police, Zdzisław Gogol.

Dobiegają końca rozgrywki Młodej Ligi Kobiet. W tabeli grupy walczącej o miejsca 1-6 prowadzi PGE Atom Trefl Sopot  22 pkt (osiem meczów) przed SK bankiem Legionovia Legionowo 12 (6) oraz Chemikiem Police 10 (8).

- Drużyna z Sopotu może już przyjmować gratulacje za zwycięstwo w rozgrywkach – powiedział trener Chemika Police, Zdzisław Gogol. – Jest to ekipa dobrze poukładana, zawodniczki choć występują na trzech szczeblach rozgrywek – Młoda Liga, II liga i młodzieżowe mistrzostwa Polski – radzą sobie dobrze. Z tego co się orientuję bardzo dobrze układa się współpraca z Orłem Malbork. Trener Atomu Trefla Piotr Matela wykonał świetną robotę – powiedział trener Chemika Police, Zdzisław Gogol.

Chemikowi do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze. Pierwszy z nich rozegrany zostanie 7 marca w sobotę, (początek 12.00) w hali Zespołu Szkół im. I Łukasiewicza w Policach przy ul. Siedleckiej 6E. Przeciwnikiem będzie Developres SkayRes V LO Rzeszów.

Chemik wygrał pierwsze spotkanie. - Dziewczyny chcą efektowanie pożegnać się z kibicami w swojej hali – zapowiada Joanna Mirek, drugi trener oraz manager młodej drużyny Chemika Police, cytowana na stronie internetowej klubu. – Mam nadzieję, że przyjdzie ich tym razem dużo, że będzie fajna atmosfera na trybunach. Gwarantuję, że zawodniczki zagrają najlepiej jak potrafią i w ten sposób podziękują za doping.

Trener Gigol dodaje, że pierwszy sezon w Młodej Lidze Kobiet siatkarki Chemika Police „mogą kończyć z podniesionym czołem.”

- Na nasze, uważam dobre wyniki, złożyła się przede wszystkim solidna praca – powiedział Zdzisław Gogol. – W trakcie sezonu zespół rozegrał dobre mecze z czołówką ligi.

Zdzisław Gogol nie ma wątpliwości. Utworzenie Młodej Ligi Kobiet było potrzebne. - Kluby dopiero uczą się. Zebrane doświadczenie posłuży do dokonania pewnych korekt i zmian organizacyjnych. Nie może być np. tak że zespół mający w składzie zawodniczki 20-21-letnie gra z rywalkami w wieku kadetki. Taka rywalizacja żadnej z drużyn nie służy.

  • 2
  • 0
  • 40
  • 0
  • 0