SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 4 marca 2015

- W półfinałowych turniejach nie ma już słabych i przypadkowych drużyn. Do ćwierćfinałów mógł jeszcze przebić z okręgów ktoś taki - uważa trener LTS Legionovii Legionowo, Wojciech Lalek. Jeszcze na początku sezonu razem ze swoimi podopiecznymi postawił cel zdobycia medalu w krajowym czempionacie.

Rywalizacja w młodzieżowych mistrzostwach Polski wkroczyła w decydującą fazę. Wczoraj poznaliśmy grupy turniejów półfinałowych krajowego czempionatu juniorek. W jednej z nich Impel Gwardia Wrocław podejmie LTS Legionovię Legionowo, KS Pałac Bydgoszcz oraz MUKS Poprad Nowy Sącz. Losowanie odbyło się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- Trafiliśmy na bardzo silne rywalki – powiedział trener zespołu z Legionowa, Wojciech Lalek. – Jednak przed sezonem postawiliśmy sobie za cel zdobycie medalu w tych mistrzostwach więc musimy być w stanie pokonać każdego przeciwnika.

Wojciech Lalek podkreślił, że Wrocław i Bydgoszcz, to są to od lat znane i mocne firmy w siatkówce młodzieżowej. – Praca z najmłodszymi jest tam wręcz wzorowa. W tym turnieju odpadną dwa zespoły. Wyeliminowany zostanie ktoś, kto mógłby w finałach sięgnąć po medal – uważa trener Lalek.

Dodał on, że w zawodach półfinałowych nie ma już słabych drużyn. – Tak mogło być jeszcze w ćwierćfinałach, do których mógł zakwalifikować ktoś przypadkowy z rywalizacji okręgowej. W walce o półfinałach trzeba było już naprawdę wykazać sporymi umiejętnościami – podkreśla legionowski szkoleniowiec.

Drużyna z Legionowa została w trakcie sezonu osłabiona. Ze względów zdrowotnych nie mogą teraz grać środkowa Klaudia Alagierska i atakująca Justyna Antosiewicz.

- Niezależnie od tego z nami rywalki będą musiały się liczyć. W turnieju we Wrocławiu mają zagrać Malwina Smarzek, Monika Bociek i Krystyna Pietraszkiewicz. Zobaczymy też zawodniczki z Młodej Ligi Kobiet Katarzynę Jędrzejewską i Milenę Paszyńską – mówi Wojciech Lalek.

Nadchodzący weekend będzie w Legionowie bogaty w wydarzenia w siatkówce w Legionowie. Od czwartku do niedzieli rozegrany zostanie jeden z ćwierćfinałowych turniejów mistrzostw Polski kadetek. Gospodynie okazały się najmocniejsze na Mazowszu i dzięki temu mogą grać przed własną publicznością. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną dwa spotkania Młodej Ligi Kobiet, w których SK bank Legionovia Legionowo podejmie Polski Cukier Muszyniankę Muszyna.

Przypomnijmy, że przed rokiem w Kętrzynie złoty medal mistrzostw Polski juniorek zdobyła  Energa Gedania Gdańsk. W finale podopieczne trenera Witolda Jagły pokonały UMKS MOS Wolę Warszawa.

Podział na grupy w MPJ:
Grupa A
1. PPTS Piła
2. TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski
3. BKS Aluprof Bielsko-Biała
4. Orzeł Malbork

Grupa B
1. Impel Gwardia Wrocław
2. LTS Legionovia Legionowo
3. KS Pałac Bydgoszcz
4. MUKS Poprad Nowy Sącz

Grupa C
1. Budowlani Łódź
2. MUKS MOS Wola Warszawa
3. MOS Wieliczka
4. Gedania Gdańsk

Grupa D
1. MKS Zryw Volley Iława
2. Baimex Dąbrowa Górnicza
3. MUKS Sparta Warszawa
4. MKS Świdnica

Półfinały zostaną rozgrane od 13 do 15 marca.

  • 4
  • 0
  • 37
  • 0
  • 0