SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, 14 kwietnia 2013

W Jarosławiu Energa Gedania Gdańsk pokonała w finale mistrzostw Polski Silesię Volley Mysłowice 3:2. Gdańszczanki obroniły tytuł mistrzowski z zeszłego sezonu.

W Jarosławiu Energa Gedania Gdańsk pokonała w finale mistrzostw Polski Silesię Volley Mysłowice 3:2. Gdańszczanki obroniły tytuł mistrzowski z zeszłego sezonu.

Początek finałowego spotkania był wyrównany. Dobra zagrywka mysłowiczanek i problemy w przyjęciu zespołu Gedanii wyprowadziły Silesię na prowadzenie 10:5. Świetna gra na siatce podopiecznych trenera Rafała Kalinowskiego powiększyła przewagę zespołu z Mysłowic 19:11. Gdańszczanki nie były w stanie powstrzymać bardzo dobrze grających przeciwniczek. Przegrały do 15.

Drugą partię lepiej rozpoczęły siatkarki Gedanii, które przy zagrywce Natalii Gajewskiej wywalczyły czteropunktową przewagę. Na boisku toczyła się zacięta walka. Obie drużyny prezentowały dobry poziom. Akcje obfitowały w fantastyczne obrony i atomowe ataki. Jednak cały czas skuteczniejsze były siatkarki z Gdańska, które sukcesywnie powiększały swoje prowadzenie 12:5. Taką różnicę punktową gdańszczanki utrzymały do końca 25:18.

Od mocnego uderzenia po zmienia stron zaczęły mysłowiczanki 4:0. Ataki Tucholskiej zbliżyły Gedanię na dwa oczka, ale zaraz błędach własnych i skutecznym bloku Silesii było  9:3. Gdy drużyna z Mysłowic prowadziła już 17:10 ich przeciwniczki zabrały się za odrabianie strat 18:14. W końcówce zniwelowały straty do jednego oczka 23:22. Jednak lepsze w ostatnich akcjach seta okazały się mysłowickie zawodniczki 25:22.

Początek czwartej odsłony był bardzo wyrównany. Dopiero dwa skuteczne bloki gdańskiego zespołu dały Gedanii prowadzenie 9:7. W momencie gdy przewaga urosła o jeszcze jedno oczko trener Silesii poprosił o czas 12:9. Podopieczne trenera Kalinowskiego przestały sobie radzić w ataku. Ich akcje kończyły się albo na bloku przeciwniczek albo na aucie 12:19. Po podwójnej zmianie na boisku Silesii odżyła nadzieja i siatkarki zaczęły zmniejszać straty 16:20. Jednak to wszystko na co było je stać w tym secie. W końcówce popełniły za dużo własnych błędów 16:25.

Tie-break rozpoczął atak z lewego skrzydła Majki Szczepańskiej, ale po dobrym bloku gdańszczanek to one wyszły na dwupunktowe prowadzenie 5:3. Do wyrównania Silesia doprowadziła czujną grą na siatce 6:6. Przy zmianie stron jednym oczkiem prowadziły siatkarki z Mysłowic. Po dwóch atakach Magdaleny Damaske szala zwycięstwa odwróciła się na korzyść Gedanii 12:11. Dwa błędy w ataku mysłowiczanek i punkt Damaske dały zwycięstwo drużynie z Gdańska 15:11.

Energa Gedania Gdańsk – Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice 3:2 (15:25, 25:18, 22:25, 25:16, 15:11)

MVP: Magdalena Damaske

Energa Gedania Gdańsk: Natalia Gajewska, Alicja Wójcik, Paulina Majkowska, Aleksandra Kaczyńska, Marta Tucholska, Magdalena Damaske, Agata Nowak (libero) oraz Alicja Krasula, Dominika Mras, Julia Piotrowska

Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice: Aleksandra Wieczorek, Aleksandra Baron, Angelika Szostok, Inez Pfeifer, Martyna Pietrek, Majka Szczepańska, Marta Szajer (libero) oraz Klaudia Świstek, Kinga Wajdzik, Karolina Wiewióra

  • 3
  • 0
  • 40
  • 0
  • 0