SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, 11 kwietnia 2013

Drugiego dnia turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek rozgrywanego w Jarosławiu zwycięstwa w grupie A odniosły zespoły: KS Pałac Bydgoszcz oraz MUKS Sparta Warszawa, a w grupie B Energa Gedania Gdańsk i STS Sandecja Nowy Sącz.

Drugiego dnia turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek rozgrywanego w Jarosławiu zwycięstwa w grupie A odniosły zespoły: KS Pałac Bydgoszcz oraz MUKS Sparta Warszawa, a w grupie B Energa Gedania Gdańsk i STS Sandecja Nowy Sącz.

GRUPA A

MKS MOS Wieliczka – KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (12:25, 14:25, 16:25)

Niecałą godzinę trwał pierwszy pojedynek w grupie A drugiego dnia finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorek. Jeden z głównych faworytów do złota – KS Pałac Bydgoszcz wysoko w trzech setach pokonał drużynę MKS MOS Wieliczkę. Bydgoszczanki kontrolowały grę od pierwszego do ostatniego gwizdka.

MVP: Kinga Dybek

MUKS Sparta Warszawa – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:21, 19:25, 25:17, 25:11)

Siatkarki z Warszawy świetnie zagrały blokiem w pierwszych akcjach pierwszego seta i wyszły na prowadzenie 5:0. Przewaga Sparty rosła w błyskawicznym tempie 11:4. W końcówce Dąbrowa zniwelowała straty, ale to wszystko co była w stanie zrobić w tym secie 25:21. Drugi set rozpoczął się po myśli siatkarek MKS-u, które wywalczyły przewagę 5:1 i do końca odsłony dominowały na parkiecie wygrywając do 19. W trzeciej i czwartej partii warunki gry dyktowały warszawianki. Dabrowa nie radziła sobie z przyjęciem i nie kończyła ataków. Dużym osłabieniem MKS-u była kontuzja libero Weroniki Wysockiej, która wyeliminowała ją z gry w połowie trzeciej odsłony.

MVP: Marta Duda

GRUPA B

Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice – Energa Gedania Gdańsk 2:3 (18:25, 28:26, 17:25, 25:22, 13:15)

Pierwszy set to zdecydowana dominacja ubiegłorocznych mistrzyń Polski 25:18. W drugiej partii Silesia wygrywała już 24:22, jednak gdańszczanki doprowadziły do remisu. Dwa skuteczne bloki siatkarek z Mysłowic dały im zwycięstwo w tej odsłonie 28:26. W trzecim secie siatkarki z Trójmiasta szybko wywalczyły kilkupunktowe prowadzenie, które z biegiem seta powiększały 25:17. Czwarty set pełen emocji i zwrotów akcji padł łupem Silesii. Siatkarki z Mysłowic dobrą passę kontynuowały również w tie-breaku. Na początku wyszły na prowadzenie 5:0. Jednak dzięki skutecznym kontrom gdańszczanki doprowadziły do wyrównania 9:9. Po emocjonującej końcówce zwycięstwo odniosła Gedania 15:13.

MVP: Natalia Gajewska

STS Sandecja Nowy Sącz – UKS Barnim Goleniów 3:0 (25:13, 25:15, 25:23)

Mecz, którego stawką było pozostanie w grze o medale mistrzostw Polski od początku przebiegał pod dyktando zawodniczek Sandecji. Siatkarki z Nowego Sącza spisywały się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zespół z Goleniowa miał ogromne problemy z przyjęciem zagrywki i nie radził sobie z blokiem rywalek. W końcówce trzeciego seta siatkarki Barnima odrobiły straty i doprowadziły do wyrównania. Ostatnie słowo jednak należało do Sandecji.

MVP: Aleksandra Wańczyk 

  • 2
  • 0
  • 39
  • 0
  • 0