SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 9 kwietnia 2013

Złote medalistki mistrzostw Europy kadetek m.in. Karolinę Szczygieł i Aleksandrę Wańczyk zobaczymy w rozpoczynającym się w środę w Jarosławiu krajowym czempionacie juniorek. Zagrają one w barwach STS Sandecji Nowy Sącz.

W rozpoczynających się w środę w Jarosławiu mistrzostwach Polski juniorek zobaczymy złote medalistki ostatniego kontynentalnego czempionatu kadetek. W barwach STS Sandecji Nowy Sącz zagrają Karolina Szczygieł i Aleksandra Wańczyk. Rywalkami zespołu, prowadzonego przez trenera Łukasza Mężyka, będą w grupie B - UKS Barnim Goleniów, Energa Gedania Gdańsk oraz Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice.

- Karolina i Aleksandra wróciły z Czarnogóry w poniedziałek. Dzisiaj mieliśmy wspólny trening. Pierwsza z nich jest rozgrywającą i bez zawodniczki na tej pozycji trudno mieć zajęcia - mówi Łukasz Mężyk.

Sandecja odnosi w tym roku poważne sukcesy w rywalizacji młodzieży. - W tym klubie od lat wykonuje się dobrą robotę. Siatkówka w kategorii młodzik, kadet i junior mocno stoi w Nowym Sączu - mówi prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej, Andrzej Lemek. Juniorki zagrają w finałowym turnieju MP, młodzicy, kadetki i kadeci awansowali do półfinału krajowych czempionatów. Jest rzeczywiście czym pochwalić się.

- W Jarosławiu chcemy przede wszystkim uczyć się i podnosić swoje kwalifikacje. Jeżeli coś wygramy, to będziemy bardzo cieszyć się - podkreśla trener Meżyk. Szczygieł  i Wańczyk stały już na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy. Nowosądecki szkoleniowiec liczy, że to nie koniec sukcesów siatkówki z tego miasta na arenie międzynarodowej. W reprezentacji kadetów na ME zagra Łukasz Pietrzak. Marcin Janusz powinien być mocnym punktem drużyny narodowej juniorów, która na początku maja powalczy o awans do mistrzostw świata.

- Obaj pochodzą od nas - dodaje Łukasz Mężyk, który w swojej pracy szkoleniowej ma przede wszystkim na uwadze dobro swoich podopiecznych.

  • 1
  • 0
  • 40
  • 0
  • 0