SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Wacław Łaput, 20 marca 2013

- Choć szkoła ma w nazwie słowo techniczna, to jednak doceniamy tutaj rolę sportu – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku Halina Samko.Ona też wypowiedziała tradycyjną formułkę: mistrzostwa Polski juniorów uważam za otwarte.

W Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku odbyła się ceremonia otwarcia mistrzostw Polski w siatkówce juniorów. Tradycyjną formułę „mistrzostwa uważam za otwarte” wygłosiła Pani Dyrektor ZST  Halina Samko.

- Choć szkoła ma w nazwie słowo techniczna, to jednak doceniamy rolę sportu. Postaramy się stworzyć wszystkim uczestnikom jak najlepsze warunki gry i pobytu w naszej placówce – powiedziała Dyrektor Samko. Uczniem ZST w Leżajsku był trener mistrzów Polski Asseco Resovii Rzeszów, Andrzej Kowal.

W czasie ceremonii otwarcia obecni byli przedstawiciele władz miejskich i samorządowych, którzy życzyli zespołom osiągnięcia jak najlepszych wyników. – Cieszę się, że Leżajsk został wybrany na gospodarza mistrzostw – powiedział burmistrz Leżajska, Piotr Urban.

W uroczystości otwarcia mistrzostw wziął udział prezes Podkarpackiego Związku Piłki Siatkowej, Wiesław Radomski, który podziękował Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej za przyznanie organizacji czempionatu Leżajskowi.  

– Jestem przekonany, że turniej zostanie przeprowadzony na wysokim poziomie. Sport w Leżajsku ma wsparcie miejscowych władz miejskich i samorządowych. Szczególne słowa uznania kieruję w stronę Janusza Zygmunta, prezesa i trenera w miejscowym klubie Feniks – powiedział Wiesław Radomski.

W sztabie szkoleniowym obrońcy tytułu Exact Systems Norwid Częstochowa pracuje mistrz świata Stanisław Gościniak, który przed laty razem z Wiesławem Radomskim bronił barw Resovii Rzeszów. – Dziękuję genialnemu rozgrywającemu, dzięki któremu mogliśmy realizować podwójną krótką – powiedział Wiesław Radomski.

W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej uczestników mistrzostw Polski juniorów powitał wieloletni kierownik wyszkolenia, trener Andrzej Warych. Każdy z zawodników otrzymał statuetkę upamiętniającą grę w krajowym czempionacie  w Leżajsku.

Na zakończenie ceremonii otwarcia wszyscy mogli podziwiać kunszt Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” przy ZST. -

  • 2
  • 1
  • 51
  • 0
  • 0