SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 16 kwietnia 2016

- Półfinał mistrzostw Polski to jest solidny wynik - mówi trener Impela Wrocław Rafał Błaszczyk. W rozgrywanych w Luboniu czempionacie jego zespół zagra dziś w Treflem Orłem Malbork

Impel Wrocław zagra z Treflem Orłem Malbork, a następnie obrońca tytułu LTS Legionovia Legionowo zmierzy się z KS Pałac Bydgoszcz w półfinałowych meczach mistrzostw Polski juniorek, które od środy rozgrywane są w Luboniu koło Poznania.

- Miejsce w czwórce jest już solidnym wynikiem - mówi trener wrocławskiej drużyny Rafał Błaszczyk. - My oczywiście nie zamierzamy na tym poprzestać. Chcemy zagrać o coś więcej. Nie oglądałem w Luboniu "na żywo" najbliższego naszego rywala. Rozmawiam tylko na co dzień z Szymonem (Szymon Żołędziewski trener zespołu z Malborka - red.).

Z wrocławskim zespołem przyjechał do Lubonia cały sztab. - Mecze są nagrywane, później wspólnie z zawodniczkami analizujemy grę najbliższych rywalek. Dziewczyny muszą uczyć się współpracy ze statystykami. Gdzie mają to robić jak nie w rozgrywkach młodzieżowych - mówi Rafał Błaszczyk.

Jest on dyrektorem sportowym kadr młodzieżowych we wrocławskim klubie. Impel, a wcześniej Gwardia, są doskonale znane z pracy z dziećmi i młodzieżą. W ostatnich dwunastu latach juniorki ze stolicy Dolnego Śląska trzy razy stawały na najwyższym stopniu podium krajowego czempionatu juniorek. Jednak po raz ostatni po złoto sięgnęły w 2007 roku. Rok później były jeszcze na drugim miejscu.

- Chcieliśmy w tym roku zaznaczyć swoją obecność w każdym finałowym turnieju mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych - zaznacza Rafał Błaszczyk. - Juniorki są w pólfinale, kadetki awansowały do ósemki, młodziczki są na dobrej drodze do grona najlepszych.

Wrocławski klub wychował wiele znanych siatkarek, późniejszych reprezentantek kraju. Najbardziej znane to Karolina Ciaszkiewicz, Marta Solipiwko, Joanna Kaczor, Anna Werblińska (pierwszy klub MKS Świdnica), Katarzyna Mroczkowska (pierwszy klb Olimpia Jawor), Zuzanna Efimienko, Marta Haładyn, Aleksandra Krzos oraz wiele innych zawodniczek, które grały lub grają w kraju i poza granicami Polski.

  • 1
  • 1
  • 44
  • 0
  • 0