SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 14 kwietnia 2016

Czwartek jest drugim dniem rozgrywanych w Luboniu koło Poznania mistrzostw Polski juniorek.

Czwartek jest drugim dniem rozgrywanych w Luboniu koło Poznania mistrzostw Polski juniorek.

BKS Aluprof Bielsko-Biała -UKS SMS Szóstka Mielec 3:0 (25:19, 28:26, 25:15)

W pierwszej i trzeciej partii zespół z Bielska kontrolował wydarzenia na boisku. W secie numer dwa drużyny grały nierówno. Raz na prowadzenie wystwały się bielszczanki, a chwilę później zawodniczki z Mielca. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała.

- Drugi set był zły w naszym wykonaniu - powiedział trener bielszczanek Grzegorz Kosatka. - Chwała zawodniczkom, że w końcówce potrafiły podnieść się, wyszły z tarapatów.

MVP Spotkania została Aneta Wilczek, która podobnie jak inne siatkarki BKS Aluprof jest uczennicą szkoły EDU SPORT w Bielsku-Białej.

Trefl Orzeł Malbork - KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:20, 14:25, 25:19, 22:25, 15:9)

W drugim czwartkowym meczu zagrały zespoły, będące w opinii wielu fachowców, głównymi kandydatami do medali Po raz pierwszy w turnieju w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekracji o końcowym wyniku decydował tie break. Przed zmianą siatkarki z Malborka uzyskały prowadzenie 8:5 i wywalczoną przewagę jeszcze powiększyły.

- Nasza gra falowała - powiedział trener Trefla Orła, Szymon Żołędziewski. - O przegranych setach decydowało słabe przyjęcie mojego zespołu. Zgodnie z przewidywaniami mecxz był zacięty. Bydgoszcz zagrała dobre spotkanie. Liczę, że nasza gra z każdym dniem będzie coraz lepsza.

Siatkarki z malborka pewnie wygrały pierwszego seta. W drugim przegrywały 8:11 i wyrównały. Następnie ich gra posypała. Przy zagrywce Aleksandry Marcinkiewicz straciły serię punktów. Kolejna partia znów należała do Trefla Orła. Dobrze spisywały się kadrowiczki z Moniką Fedusio (MVP).

Na początku czwartej partii KS Pałac szybko uzyskał prowadzenie - 6:1 i 8:2. Z czasem zespół z Malborka praktycznie odrobił straty (19:20). Nie był jednak w stanie uniknąć tie breaka, w którym Monika Fedusio i jej koleżanki znowu zaprezentowały dobrą grę. - Na razie przegraliśmy mecz. Malbork fajnie zagrał w tie breaku. Turniej toczy się dalej. Na podsuwania przyjdzie czas w niedzielę - skomentował mecz z Treflem Orłem trener bydgoskiej drużyny, Rafał Gąsior.

Zawodniczki Trefla Orła cieszyły się z awansu do półfinału. - Każdy zespół,który gra w Luboniu jest mocny, ale bardzo silna jest Legionovia, z którą nie chciałbym spotkać się w półfinale - dodał Szymon Żołędziewski..

Impel Wrocław - LTS Legionovia Legionowo 0:3 (21:25, 15:25, 15:25)

Obrończynie złotego medalu pokazały wielką siłę. W pierwszej partii Impel próbował walczyć. W dwóch następnych setach gra toczyła się do jednej bramki. MVP spotkania została rozgrywająca zwycięskiego zespołu Alicja Grabka. – Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Mieliśmy cały czas kontrolę na boisku - mówił po spotkaniu trener LTS Legionovii Wojciech Lalek.

Szkoleniowiec dodał, że brakuje trochę Katarzyny Jędrzejewskiej, która wywalczyła z zespołem awans do finałowego turnieju, ale z powodu kontuzji nie mogła zagrać.

PTPS Piła - UKS ZSMS Poznań 2:3 (16:25, 20:25, 25:22, 25:23, 8:15)

W derby Wielkopolski po raz kolejny mogliśmy się przekonać jak zmienne mogą być nastroje w siatkarskim meczu. W czwartym secie zespół z Poznania prowadził 19:11 i wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone. Pilanki zerwały się do walki i odrobiły straty na 20:20. W końcówce zaczęły się nerwy i doszło do tie breaka.

UKS ZSMS w decydującej partii miał przewagę 5:1 oraz 8:3. Tym razem wahań koncentracji nie było. Poznanianki do końca utrzymały bezpieczną przewagę. Najelpszą zawodniczką została libero poznanianek Maria Stenzel. W piątek UKS ZSMS zagra z Impelem Wrocław o awans do półfinału.

Sponsorem turnieju finałowego jest PKN ORLEN.


Statystyki i dokumentacje mistrzostw Polski juniorek na stronie www.vispolska.pl

Bezpośrednie transmisje z meczów mistrzostw Polski juniorek na www.tvcom.pl. Relacje są archiwizowane.

  • 1
  • 0
  • 44
  • 0
  • 0