SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Wirkowska, 3 marca 2016

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot w czwartkowy wieczór obroniły w Krapkowicach tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. Atomówki zwyciężyły w starciu z Budowlanymi Łódź 3:1 (23:25, 28:26, 25:22, 25:22).

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot w czwartkowy wieczór obroniły w Krapkowicach tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. Atomówki zwyciężyły w starciu z Budowlanymi Łódź 3:1 (23:25, 28:26, 25:22, 25:22). MVP meczu półfinałowego oraz finałowego została wybrana Martyna Łukasik.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale ostatecznie lepiej zaprezentowały się w nim łodzianki. W końcówce Atomówki próbowały jeszcze dogonić rywalki, ale było już za późno i nie dały one rady wyrwać tego seta zespołowi z pięcioma zawodniczkami ORLEN Ligi w składzie.

W drugiej partii zespół z Sopotu zdecydowanie wzmocnił blok, a wiele dobrego na zagrywce dołożyła Justyna Łukasik, a w ofensywie pomagała Magdalena Damaske. Sukcesu w tej partii nie byłoby jednak bez świetnej gry libero PGE Atomu Trefla, Agaty Nowak. Głównie dzięki jej przytomnej grze sopocianki wyrównały stan meczu na 1:1.

Trzecia odsłona meczu była popisem gry młodszej z sióstr Łukasik, Martyny. Brakowało jej jednak wsparcia koleżanek, a po drugiej stronie siatki znakomicie radziły sobie Julia Twardowska i Martyna Grajber. Pierwsza z nich nie wytrzymała jednak presji w końcówce seta i wydaje się, że to jej zepsuty atak na 23:21 przesądził o losach tego seta, w którym końcówkę wygrały Justyna Łukasik i Damaske.

Na czwartą partię Budowlane wyszły już nieco podłamane, a poprzedni set zdecydowanie dodał skrzydeł Atomówkom. Od początku zagrywką przycisnęła rywalki Monika Fedusio, a jak zaczarowana grała Nowak.

W końcówce partii do końcowego wyniku przyłożyły się jednak wszystkie Atomówki, dając mnóstwo wariantów gry Dominice Mras.

- Do rozgrywek przystępowaliśmy w mocno przebudowanym składzie, dlatego w tym sezonie o obronę mistrzostwa było dwa razy trudniej, niż w roku ubiegłym. Dlatego mamy też wielką satysfakcję z tego, co pokazaliśmy w Krapkowicach – w finale było widać, na co nas naprawdę stać w konfrontacji z tak dobrym zespołem jak Budowlani. Dziękuję moim dziewczynom nie tylko za ten mecz, ale i cały sezon – podsumował trener mistrzyń Piotr Matela.


Szczegóły na www.mlodaligakobiet.pl

Polską siatkówkę młodzieżową wspiera PKN ORLEN SA.

  • 2
  • 0
  • 48
  • 0
  • 0