SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, fot. Marcelina Rogalska www.transferbydgoszcz.pl, 2 kwietnia 2014

- Polski Związek Piłki Siatkowej przykłada ogromną wagę do spraw siatkówki młodzieżowej - mówił członek Prezydium Zarządu PZPS, Waldemar Sagan w czasie ceremonii otwarcia mistrzostw Polski juniorów. Czempionat w Bydgoszczy zakończy się w niedzielę.

- W imieniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej gratuluję wszystkim awansu do finałowego turnieju i życzę sukcesów sportowych oraz osobistych – mówił w czasie ceremonii otwarcia mistrzostw kraju juniorów Waldemar Sagan, członek Prezydium Zarządu PZPS.

Uroczystość odbyła się po trzecim środowym spotkaniu, w którym TS Volley Rybnik pokonał AT Jastrzębski Węgiel II 3:0.

Na boisku hali Zespołu Szkół nr 9 w Bydgoszczy ustawiły się wszystkie osiem uczestniczące zespoły, których rywalizacja zakończy się w niedzielę.

- Władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej przykładają ogromną wagę do spraw naszej dyscypliny w kategoriach młodzieżowych – powiedział Waldemar Sagan. – Bardzo nam zależy na wysokim poziomie organizacyjnym mistrzostw juniorów, kadetów i młodzików. Dlatego też od ubiegłego roku, gospodarzy czempionatu, PZPS wyłania w drodze konkursu. Jestem przekonany, że w Bydgoszczy wszystko zostanie przeprowadzone perfekcyjnie, a uczestnicy wyjadą zadowoleni.

Piotr Sieńko, wiceprezes BKS Chemika Bydgoszcz pogratulował zespołom awansu do finałowego turnieju i życzył sukcesów.

W ceremonii otwarcia czempionatu wziął udział Marek Wiśniewski, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego Bydgoszczy. – Życzą wszystkim uczestnikom zwycięstw. Nasze miasto lubi i szanuje siatkówkę. Organizowaliśmy i organizujemy największe imprezy w tej dyscyplinie sportu – powiedział.

Przypomnijmy, że Bydgoszcz gościła uczestników World Grand Prix, Ligi Światowej i mistrzostw Europy kobiet. Będzie jednym z miast, które przyjmie zespoły grające w FIVB Mistrzostwach świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014.

Organizatorom MPJ podziękował Andrzej Warych, wieloletni szef wyszkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej i asystent Huberta Wagnera w czasie mistrzostw świata w Meksyku. – Mistrzostwa Polski juniorów są siatkarską maturą. Życzę Wam, żebyście jak najlepiej zdali ten ważny w życiu egzamin, a następnie dostali na jak najlepsze uniwersytety – powiedział Andrzej Warych, zwracając się do uczestników czempionatu.

Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Ciężki przypomniał, że do Bydgoszczy przyjechały zespoły z różnych stron Polski. – Wcześniej musieliście przejść ostre sito eliminacji – powiedział. – Na pewno wśród Was są uczestnicy igrzysk olimpijskich, mistrzostw Europy i świata. Życzę, żebyście podnosili swoje umiejętności i stali się chlubą polskiej siatkówki.

Mecze MPJ rozgrywane są w nowej hali Zespołu Szkół nr 9, przy ulicy Cichej 59. Jej dyrektor Mirosław Chojecki życzył zespołom udanej rywalizacji sportowej.

Przed rozpoczęciem ceremonii otwarcia mistrzostw Polski juniorów minutą ciszy uczczono pamięć Śp. Marka Kisiela. Przez ostatnie dziesięć lat był szefem Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Kochał siatkówkę i był bardzo oddany naszej dyscyplinie sportu. Pracował w komisji sportu, dzieci i młodzieży Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu w Katowicach. Prowadził reprezentację Polski kadetów. Zmarł 30 marca. Miał 64 lata.


  • 2
  • 0
  • 74
  • 1
  • 5