SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 20 marca 2014

Od piątku do niedzieli w Świnoujściu, Bełchatowie, Radomiu i Bydgoszczy rozegrane zostaną półfinałowe turnieje mistrzostw Polski juniorów. Zobaczymy w nich wielu kandydatów do kadry w tej kategorii wiekowej.

Od piątku do niedzieli w Świnoujściu, Bełchatowie, Radomiu i Bydgoszczy rozegrane zostaną półfinałowe turnieje mistrzostw Polski juniorów (rocznik 1995 i młodsi). Po dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup awansują do finału, który zaplanowano na 2-6 kwietnia w Bydgoszczy.

Dla trenerów kadry w tej kategorii wiekowej Jacka Nawrockiego i Macieja Zendeła turnieje MPJ będą znakomitą okazją do obejrzenia w akcji kandydatów do reprezentacji, która od 25 do 27 kwietnia we Włoszech zagra w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Poza gospodarzami rywalami Polaków będą jeszcze juniorzy z Austrii i Ukrainy.

Bardzo interesująca rywalizacja zapowiada się w Bełchatowie, gdzie poza EKS Skrą wystąpią jeszcze AKS Resovia I Rzeszów, Exact Systems Norwid Częstochowa i Jastrzębski Węgiel.

W drużynie rzeszowskiej zagrają m.in.  Marcin Kania, Aleksander Śliwka, Marcin Komenda, Bartłomiej Mordyl i Dominik Depowski. O sile EKS Skry z pewnością stanowić będą Jan Fornal, Tomasz Fornal, Piotr Badura, Krzysztof Bieńkowski i Kacper Piechocki. Ten ostatni na co dzień występuje w AZS-ie Częstochowa w PlusLidze.

- W kręgu naszych zainteresowań są jeszcze m.in. Rafał Szymura i Jan Siemiątkowski z Rybnika, Jakub Kochanowski z Olsztyna, Bartosz Kwolek, Sebastian Matula, Jakub Popiwczak z Jastrzębskiego Węgla, Kamil Droszyński z Chemika oraz trzech zawodników Metra - Paweł Halaba, Bartłomiej Lemański, Bartłomiej Lipiński – mówi drugi trener kadry juniorów, Maciej Zendeł.

Przed rokiem w Leżajsku Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał w finale AKS V LO I Rzeszów 3:1 (25:20, 25:23, 19:25, 25:17). MVP spotkania został Bartosz Bednorz. On też został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Brązowy medal zdobyli siatkarze KS Metra Warszawa. W decydującym meczu pokonali oni EKS Skrę Bełchatów 3:2 (16:25, 25:22, 25:16, 16:25, 15:13).

W drużynie Metra grali Paweł Halaba, Bartłomiej Lemański i Bartłomiej Lipiński. – Nastroje w drużynie przed półfinałowym turniejem są bardzo pozytywne – mówi trener KS Metro, Wojciech Szczucki. – Oczywiście chcemy powalczyć o awans do ósemki najlepszych. W tym sezonie zawodnicy zdobywali doświadczenie w Młodej Lidze. Naszym zdaniem najsilniejszymi rywalami w bydgoskiej grupie będzie gospodarz Chemik oraz Jastrzębski Węgiel. Kielce są przeciwnikiem nam nieznanym.

Podział na grupy MP juniorów (21-23 marca):
Grupa A: MMKS Maraton Świnoujście (gospodarz), UKS Błyskawica Szczecin, TS Volley Rybnik, Trefl Gdańsk SA
Grupa B: EKS Skra Bełchatów (gospodarz), AKS Resovia I Rzeszów, Exact Systems Norwid Częstochowa, Jastrzębski Węgiel I
Grupa C: RCS Czarni Radom (gospodarz), UMKS SMS Joker Piła, AZS UWM Olsztyn, Tempo-25 Olsztyn
Grupa D: BKS Chemik I Bydgoszcz (gospodarz), Jastrzębski Węgiel II,  AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce, KS Metro Warszawa

  • 2
  • 0
  • 35
  • 0
  • 0