SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 25 marca 2013

KS Metro Warszawa zdobyło brązowy medal, w zakończonych w niedzielę w Leżajsku, mistrzostwach Polski juniorów. – Na sukces złożyła się praca wielu ludzi – mówi trener stołecznego zespołu, Wojciech Szczucki.

- Bardzo cieszymy się z tego wyniku – mówił po spotkaniu o brązowy medal trener KS Metro Warszawa, Wojciech Szczucki. Jego podopieczni pokonali w niedzielne popołudnie w sali Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku EKS Skrę Bełchatów 3:2. Dwaj gracze stołecznego klubu otrzymali nagrody indywidualne. Maciej Stępień został najlepszym rozgrywającym, a Paweł Halaba zagrywającym. W opinii wielu ekspertów ten ostatni „rozegrał kapitalny turniej.” Trener Szczucki podkreśla, że ten zawodnik jest z rocznika 1995, podobnie jak Konrad Strzelec. – Halaba nie tak dawno rozpoczął poważne treningi i talent tego zawodnika rozwinął się bardzo szybko – dodaje.

KS Metro nie było wymieniane w gronie najpoważniejszych kandydatów do medali mistrzostw Polski juniorów. – Myślę, że najmocniej w dobry wynik wierzyli sami chłopcy. Metro mogło zgarnąć całą pulę. Byli przygotowani na walkę o najwyższe trofeum. Trener Szczucki wykonał kawał dobrej roboty – tak o warszawskiej drużynie mówi jeden z najbardziej zasłużonych polskich trenerów-wychowawców Krzysztof Felczak, obecnie koordynator w Szkolnych Ośrodkach Siatkówki.

Krzysztof Felczak podkreśla „duży progres umiejętności Pawła Halaby i szeroką gamę ataku stołecznego zespołu.” – Drużyna była poukładana i znakomicie zorganizowana. Rywalom było bardzo trudno rozszyfrować atak Metra. Mieli dużo kombinacji w ofensywie, równy rozkład zawodników. Nie brakowało też im indywidualności. Maciej Stępień według mnie był najlepszym rozgrywającym turnieju – powiedział.

Warto podkreślić, że w drużynie z Metra grało trzech zawodników z Leżajska – Patryk Sadlej, Piotr Trojan i Damian Zygmunt, a ten ostatni był podstawowym środkowym.

- Do tego wyniku doszliśmy tylko ciężką pracą, bo taka jest recepta na sukces. W składzie nie mamy graczy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i reprezentantów kraju. Tym bardziej cieszy nas ten medal – zakończył Wojciech Szczucki. Drugim trenerem w leżajskim czempionacie był Jacek Jankowski.  

KS Metro Warszawa: Konrad Strzelec, Kamil Kucharczyk, Piotr Trojan, Bartłomiej Lemański, Damian Zygmunt, Bartłomiej Lipiński, Wojciech Łacisz, Karol Rawiak, Paweł Halaba, Maciej Stępień, Patryk Sadlej, Andrzej Kubicki, Julian Mituniewicz

Za zdobycie brązowego medalu zespół otrzymał czek na sumę trzech tysięcy złotych.

  • 2
  • 0
  • 33
  • 0
  • 0