SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk fot. www.fenikslezajsk.vel.pl, 12 marca 2013

- Mistrzostwa Polski juniorów są znakomitą okazją do promocji miasta - mówi trener i prezes LTS Feniks Leżajsk Janusz Zygmunt. Czempionat rozegrany zostanie od 20 do 24 marca.

Z udziałem ośmiu drużyn od 20 do 24 marca rozegrane zostaną w Leżajsku mistrzostwa Polski juniorów. Gospodarze z rozmachem przygotowują się do czempionatu. – Chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Przyjazd młodych sportowców jest też znakomitą okazją do promocji miasta i okolic – mówi trener i prezes klubu LTS Feniks Leżajsk. Janusz Zygmunt.

Na tydzień przed rozpoczęciem mistrzostw Polski ukazało się w Internecie specjalne wydanie „Kuriera powiatowego” poświęcone tej imprezie. – Prezentujemy m.in. wszystkich uczestników mistrzostw. Zamieszczamy też mały przewodnik po mieście i powiecie. Czytelnik znajdzie sporo informacji na temat Muzeum Ziemi Leżajskiej. Kurier zawiera też bogaty serwis fotograficzny – mówi Pani Małgorzata Bechta ze Starostwa w Leżajsku i dodaje, że mistrzostwa rozpoczną się tuż przed kalendarzową wiosną, a prognozy pogody na przyszły tydzień są bardzo optymistyczne.

Z „Kuriera” dużo dowiemy się też o gospodarzu mistrzostw Leżajskim Towarzystwie Sportowym Feniks. Klub od kilku lat jest organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Od młodzika do juniora, w którym brały udział czołowe drużyny z całej Polski w tym kilkukrotnie reprezentacja Polski.

W MPJ zagra osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy - KS Jastrzębski Węgiel II, KS Metro Warszawa, AZS UWM Olsztyn , EKS Skra Bełchatów (A) oraz Exact Systems Norwid Częstochowa, TS Volley Rybnik, UKS Tempo-25 Olsztyn, AKS V LO I Rzeszów (B). Po dwie najlepsze awansują do półfinału.

Warto dodać, że Leżajsk jest bardzo ciekawym miejscem pod względem turystycznym.  Należy do najstarszych miast Polski południowo-wschodniej. Jego początki były związane z istnieniem prasłowiańskiego grodu, obok którego powstała osada nad brzegiem Sanu na terenie dzisiejszej wsi Stare Miasto. W 1397 r. z rąk króla Władysława Jagiełły królewska wieś Leżajsk uzyskała prawa miejskie.

Więcej o Leżajsku i okolicy oraz specjalnym wydaniu „Kuriera powiatowego” można dowiedzieć się ze strony internetowej www.starostwo.lezajsk.pl

  • 1
  • 0
  • 31
  • 0
  • 0