SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 6 grudnia 2022

Artur Łoza: praca przyniosła efekty

Reprezentacja Polski U17 zdobyła w gruzińskim Gori złoty medal mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA). Druga była Ukraina, a trzecia Estonia. - Praca przyniosła efekty - powiedział trener naszych siatkarzy, Artur Łoza.

- Drogę do zwycięstwa w Gori rozpoczęliśmy w wakacje 2020 roku podczas Kampów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Białej Podlaskiej - przypomniał Artur Łoza. - Przez ten czas przez kadrę przewinęło się około pięćdziesięciu zawodników. Ze dwadzieścia nazwisk znalazło się w notesach naszego sztabu szkoleniowego. Na pewno mamy przegląd naszego stanu posiadania w tym roczniku i odpowiednią bazę do dalszej pracy.

Reprezentacja Polski leciała do Gruzji z jednym określonym celem - zdobycia awansu do mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej, które odbędą się w lipcu 2023 roku w Podgoricy. - Innej opcji nie braliśmy pod uwagę. Chcieliśmy mieć siedem miesięcy na spokojną pracę organizacyjną i szkoleniową - podkreślił Artur Łoza. Do ME 2023 awansował tylko zwycięzca turnieju. Pozostałe zespoły zagrają w kwietniowych barażach.

Reprezentacja Polski na turnieju w Gori straciła dwa sety w meczu z Ukrainą. Pozostałe spotkania wygrała po 3:0. - Niech nikogo nie mylą takie wyniki. One nie zawsze oddają siłę zespołów, z którymi wygraliśmy. Praca szkoleniowa jest prowadzona wszędzie. Może tylko u nas stoi ona na wyższym poziomie dzięki przede wszystkim Siatkarskim Ośrodkom Szkolnym, których roli w przygotowaniu mojej reprezentacji nie da się przecenić - powiedział trener reprezentacji Polski

Biało-Czerwoni wrócą do kraju w czwartek. Zawodnicy rozjadą się do szkół i klubów. - Po nowym roku zaczniemy myśleć o mistrzostwach Europy. Już teraz mamy wiele pomysłów. Myślę, że organizację przygotowań rozpoczniemy na przełomie lutego i marca. Złotych medalistów z Gori zobaczymy m.in. w rozgrywkach centralnych mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Jeden z nich jest jeszcze młodzikiem więc wystartuje w swojej kategorii wiekowej - mówi Artur Łoza.

Jednak nie samą siatkówką młody człowiek żyje. - Przy każdej okazji, a taka miała miejsce w Gori, staramy się uczyć historii i skorzystaliśmy w Gruzji z takich możliwości - podsumował Artur Łoza.

23531c

  • 11
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0