SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, Fot. Piotr Sumara/Justyna Matjas, 30 sierpnia 2022

Biografia Małgorzaty Glinki w katowickim Spodku

Oficjalna premiera biografii jednej z najlepszych zawodniczek w historii polskiej siatkówki planowana jest na 7 września. Ale kibice, którzy przyszli do Spodka na mecz Polski z USA w mistrzostwach świata, mieli okazję ją kupić, a dodatkową atrakcją były autografy Małgorzaty Glinki i Kamila Składowskiego, który jej wspomnienia spisał. 

„Małgorzata Glinka. Wszystkie odcienie złota” - tak zatytułowana jest biografia znakomitej siatkarki. Nazwanie Glinki legendą na pewno nie jest przesadą, bo była liderką drużyny stworzonej i prowadzonej przez Andrzeja Niemczyka, która w 2003 i 2005 roku zdobyła złote medale mistrzostw Europy. Z tej okazji nasze świetne siatkarki nazwano "Złotkami". W pamiętnym spotkaniu finałowym z Niemcami w 2003 roku Glinka zdobyła aż 41 punktów. Odnosiła też sukcesy klubowe. Była mistrzynią Francji, Hiszpanii, Turcji i Polski, wygrała Ligę Mistrzyń.

W wydanej przez SQN biografii, którą spisał Kamil Składowski, szczerze opowiada o swojej karierze: jaka była siatkarska droga, która rozpoczyna się na warszawskim Bemowie. Co zmienił w drużynie Andrzej Niemczyk i co sprawiło, że drużyna "Złotek" się rozpadła? Nie unika też najtrudniejszych tematów, m.in. zagadkowej śmierci koleżanki z drużyny, prześladującym ją stalkerze czy małżeństwie, które nie zawsze było usłane różami.

Przed spotkaniem Polski z USA do naszej gwiazdy ustawiły się kolejki fanów siatkówki, którzy pamiętali o sukcesach drużyny, której była liderką. 

Patronem biografii Małgorzaty Glinki jest Polski Związek Piłki Siatkowej.

  • 9
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0