SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 8 sierpnia 2022

Marian Kardas: takie turnieje to fantastyczna sprawa

- Takie turnieje to fantastyczna sprawa - tak były reprezentant Polski Marian Kardas mówi o XX ORLEN Mistrzostwach Polski Oldbojów Kobiet i Mężczyzn w siatkówce plażowej, które w tym tygodniu zostaną rozegrane na boiskach Wrzesińskich Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych przy ul. Gnieźnieńskiej 32, a zagrać mogą zawodniczki i zawodnicy powyżej 35 roku życia.

Turniej podzielony będzie na 12 kategorii, 3 kobiece (+70, +80, +90), 7 męskich(+70, +80,+90, +100, +110, +120, +130) i 2 mixtowe (+35, +50). Celem imprezy jest wyłonienie Mistrza Polski Oldbojów w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn, popularyzacja tej dyscypliny sportu, propagowanie idei olimpijskiej oraz dobra zabawa.

- Września dysponuje znakomitymi obiektami. Są tutaj warunki do rozgrywania największych krajowych imprez. Wiem, że zawodniczki i zawodnicy chętnie tutaj przyjeżdżają. Potwierdza to zresztą tegoroczna lista zgłoszeń, na której jest około 180 par. Jest to bardzo dużo. Takie turnieje na plaży dorównują popularnością halowym. Zapraszam do oglądania mistrzostw  tym bardziej, że najbliższy weekend będzie długi i zapowiada się bardzo pogodnie - dodaje Marian Kardas.

Marian Kardas w swojej długiej karierze siatkarskiej ma plażowy epizod. W połowie lat 90. razem z Waldemarem Kasprzakiem zdobył wicemistrzostwo Polski seniorów. Był częstym uczestnikiem krajowego czempionatu oldbojów na hali. Jednak na plaży w tej kategorii wiekowej nie zagrał.

Były reprezentant Polski jest obecnie trenerem Krispolu Września, który gra na zapleczu PlusLigi. - Przygotowania do sezonu zaczęliśmy 18 lipca. Obecnie pracujemy na własnych obiektach. Zawodnicy są już na takiem etapie treningów, że mogą teraz pracować więcej i ciężej. Natomiast nie ma z nami dwóch zawodników  - atakującego Kacpra Ratajewskiego oraz przyjmującego Jakuba Olszewskiego, którzy z kadrą przygotowują się do mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej - powiedział Marian Kardas.

XX ORLEN Mistrzostwach Polski oldbojów rozegrane zostaną od 12 do 15 sierpnia. Natomiast pod koniec miesiąca we Wrześni o medale MP powalczą najlepsze seniorki i seniorzy.

23007c

  • 6
  • 0
  • 11
  • 0
  • 0