SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, CEV, 6 sierpnia 2022

Puchar Narodów w siatkówce plażowej: Szwajcaria wygrała turniej kobiet

Reprezentacja Szwajcaria wygrała w Wiedniu turniej kobiet o Puchar Narodów w siatkówce plażowej. Zespół ten bardzo dobrze wywiązał się z roli jednego z faworytów. W finałowym meczu pokonał zawodniczki niemieckie 2:1. W spotkaniu o brązowy medal Łotwa wygrała z Austrią 2:1. W półfinałach padły wyniki: Niemcy - Austria 2:0, Szwajcaria - Łotwa 2:0.

- Było fantastycznie. Pod koniec drugiego seta byłyśmy trochę zdenerwowane i prawie oddałyśmy prowadzenie. Ten turniej okazał się świetną zabawą, zwłaszcza gdy wracałyśmy z Wiednia. Nie mogło zakończyć się lepiej - mówiła szczęśliwa jedna ze złotych medalistek, Tanja Huberli.

W fazie grupowej Pucharu Kobiet w turnieju grupowym wystartowały ekipy Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Szwajcarii (A) oraz Austrii, Czech, Niemiec i Włoch (B). Triumfatorki grup awansowały do półfinału, a zespoły z miejsc dwa-trzy zagrały baraż o zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki.

W niedzielę w męskim finale Włochy zagrają z Norwegią, a Holandia powalczy z Autrią o brązowy medal. Polska została wyeliminowana przez Austrię w walce o czołową czwórkę.

23003c

  • 7
  • 1
  • 8
  • 0
  • 0