SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. Facebook PZPS i ŚZPS, 14 lutego 2022

Juniorki młodsze zakończyły kwalifikacje do ćwierćfinałów mistrzostw Polski

Znamy już ćwierćfinalistów mistrzostw Polski juniorek młodszych. I w tej kategorii nie obyło się niespodzianek.

Po juniorkach o awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski rywalizowały juniorki młodsze, czyli zawodniczki urodzone w roku 2005 i młodsze. Andrzej Peć, trener reprezentacji Polski w tej kategorii wiekowej, nie chce oceniać poziomu po pierwszej fazie rywalizacji. - Rocznik jest ciekawy, bo kilka dziewczyn ma bardzo dobre warunki fizyczne. Na przykład są środkowe mające po 190  cm wzrostu - opowiada. 

W ostatni weekend zakończyły się kwalifikacje wojewódzkie, które wyłoniły 48 ćwierćfinalistów. Zazwyczaj eliminacje kończyły się finałowym turniejem, lecz były odstępstwa od tej reguły. Odwołany został turniej w Zachodniopomorskim Związku Piłki Siatkowej, a powodem było wykrycie zakażeń koronawirusem u siatkarek UKS SMS Police Na kwarantannę została skierowana cała drużyna, dlatego Wydział Rozgrywek ZZPS postanowił, że ćwierćfinalistów "postanowił zakończyć tegoroczny sezon na podstawie wyników rundy zasadniczej. Po otrzymaniu wiadomości o wykluczeniu zespołu UKS SMS Police I podjęto próbę wyznaczenia innego dogodnego dla wszystkich terminu, jak również rozegrania turnieju finałowego w innej formule, czego niestety się nie udało" - napisano w komunikacie. Pechowy zespół z Polic był najlepszy w rywalizacji i wystąpi w ćwierćfinałach mistrzostw Polski razem z UKS Pomorzanie-Pogodno-Bukowe. 

Nie było niespodzianki na Pomorzu, gdzie bezkonkurencyjna była Wieżyca 2011 Stężyca-Politechnika Gdańska, która w turnieju finałowym straciła tylko jednego seta. Niespodziankę zanotowaliśmy za to na Śląsku, gdzie najlepsza była Dwójka Zawiercie, a drugie miejsce zajęła Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec, wyprzedzając kluby z dużymi tradycjami, jakimi są MKS Dąbrowa Górnicza i BKS Stal Bielsko-Biała. Wszystkie cztery drużyny zakwalifikowały się do ćwierćfinałów. Wiadomo już, że jeden z turniejów ćwierćfinałowych zostanie rozegrany w Zawierciu. 

Na Dolnym Śląsku potwierdziło się, że młodzież świetnie szkoli Volley Wrocław. W turnieju w Twardogórze Młody #Volley wyprzedził MKS IgnerHome Volley Świdnica i Chełmca Wałbrzych. Na Mazowszu Legionovię wyprzedziły dwie drużyny z Warszawy - MOS Wola  i UKS Atena. W Łódzkiem najlepszy był ŁKS przed Łaskovią Łask i Volleyem 34 Łódź.

- Poziom na razie był zróżnicowany, bo są województwa, gdzie jest jeden zdecydowany faworyt i awans jest formalnością. Na pewno ciekawiej będzie od 1/4 finału - kończy trener Peć.

 

  • 7
  • 0
  • 18
  • 0
  • 0