SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Aneta Stożek / fot. CEV, 18 października 2010

- Organizacja mistrzostw Europy juniorów i seniorów to dla nas wyjątkowa okazja do budowy partnerskich relacji z naszym północnym sąsiadem - Danią. Dla Polski siatkówka jest wielką pasją, którą chcemy szerzyć tam, gdzie nie jest ona tak popularna - powiedział w Ljubljanie prezes PZPS, Mirosław Przedpełski.

- Organizacja mistrzostw Europy juniorów i  seniorów to dla nas wyjątkowa okazja do budowy partnerskich relacji z naszym północnym sąsiadem - Danią. Dla Polski siatkówka jest wielką pasją, którą chcemy szerzyć tam, gdzie nie jest ona tak popularna - powiedział w Ljubljanie prezes PZPS, Mirosław Przedpełski.

16 października na Walnym Zgromadzeniu Delegatów Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej podjęto decyzje o przyznaniu Polsce i Danii organizacji mistrzostw Europy juniorów (2012) i mistrzostw Europy seniorów (2013).

- Cieszymy się, że zorganizujemy mistrzostwa razem z Duńczykami i będziemy mogli gościć kibiców z całej Europy. Miasta-gospodarze mistrzostw na pewno solidnie przygotują się do tych dwóch imprez, a o atmosferę na trybunach jestem spokojny. Wierzę, że jak zawsze będzie ona wspaniała - dodał prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- To dla nas zaszczyt, że będziemy mogli współorganizować te dwa, ważne sportowe wydarzenia. Jestem pewien, że połączenie wiedzy i doświadczenia polskiej i duńskiej federacji pozwoli nam zorganizować imprezy, z których zarówno uczestnicy mistrzostw, jak i kibice będą zadowoleni. Nie możemy się już doczekać współpracy z Polską, od której na pewno wiele się nauczymy - podkreślił Erik Jacobsen, prezes Duńskiej Federacji Piłki Siatkowej.  

Mistrzostwa Europy seniorów odbywać się będą w Polsce tylko w fazie grupowej. Play-offy, półfinały i finały rozgrywane będą w Danii.

Z kolei spotkania grupowe mistrzostw Europy juniorów odbywać się będą zarówno w Polsce, jak i w Danii. Gospodarzem półfinałów i finałów będzie już tylko nasz kraj.

  • 3
  • 0
  • 56
  • 1
  • 6