SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 23 listopada 2013

Polska przegrała w Krośnie z Rosją 1:2 w meczu Mistrzostw EEVZA i w sobotę w półfinale spotka się z Łotwą.

Polska przegrała w Krośnie z Rosją 1:2 (24:26, 18:25, 25:18) w meczu Mistrzostw Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji w piłce siatkowej juniorek (EEVZA). W sobotę w półfinale spotka się z Łotwą, która wygrała z Estonią 2:1 (16:25, 25:23, 25:17).

W sobotę w samo południe na parkiet wyszły dwa zespoły, które dotychczas nie doznały porażki. Polski zaczęły wręcz rewelacyjnie. Szybko objęły prowadzenie 6:1 i trener Piotr Kobrin nie czekając na przerwę techniczną poprosił o czas. Jego uwagi niewiele wniosły. Rosyjskie przyjmujące dalej miały problem z przyjęciem zagrywki i biało-czerwone utrzymywały bezpieczną przewagę pięciu-sześciu punktów.

Jednak od stanu 13:7 Rosjanki zaczęły powoli odrabiać straty. Tym razem polski zespół miał coraz większe problemy z przyjęciem zagrywki. Na drugiej przerwie technicznej przewaga gospodyń wynosiła już tylko 16:14. Było coraz trudniej przebić się przez blok rywalek. Jeszcze podopieczne trenera Grzegorza Kosatki zwiększyły przewagę do 20:17, ale końcówka należała do zespołu gości. Ostatni punkt rywalki zdobyły asem serwisowym.

Drugi set został przez polski zespół przegrany wyraźnie. Biało-czerwonym udało się zmniejszyć straty z 7:12 do 11:12 dzięki m.in. zagrywce Joanny Pacak, ale druga część partii już należała do rywalek. Losy meczu zostały rozstrzygnięte.
- Gra przeciwko Polsce jest zawsze trudna. Jest to zespół silny i nieprzewidywalny. Moje zawodniczki na początku spotkania mocno denerwowały i to miały wpływ na ich słabszą postawę – powiedział po spotkaniu trener zespołu Rosji, Piotr Kobrin.

- Przyjęcie jest naszym największym problemem. Zagrywką również nie robiłyśmy rywalkom zbyt dużo szkody. Później trudno było przeciwstawić rosyjskiej sile ataku – powiedział polski szkoleniowiec Grzegorz Kosatka.
Polska: Paulina Bałdyga, Malwina Smarzek, Joanna Pacak, Kinga Stronias, Aleksandra Kazała, Izabela Trocińska, Klaudia Kulig (l) oraz Pola Nowakowska, Weronika Fojucik, Julia Piotrowska. Trener Grzegorz Kosatka; Rosja: Anastazja Barczuk, Jekatierina Nowikowa, Daria Kokoriewa, Wiktoria Żurbienko, Angelina Sperskajte, Tatiana Jurinskaja, Natalia Guskowa (l) oraz Kristina Kurnosowa (l), Anastazja Greczanaja, Julia Sinickaja. Trener Piotr Kobrin.

 

  • 2
  • 0
  • 57
  • 3
  • 4