SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 21 listopada 2013

Jeszcze nie tak dawno cieszyliśmy się z ich sukcesu - złotego medalu mistrzostw Europy kadetek. Bohaterki zostały już juniorkami. Cztery z nich zobaczymy od piątku w Krośnie w czempionacie EEVZA.

Meczem Polska – Łotwa (10.00) rozpocznie się w piątek w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie turniej o Mistrzostwo Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji w piłce siatkowej juniorek. Następnie na parkiet wyjdą zespoły Estonii i Rosji.

Cztery drużyny będą najpierw rywalizować systemem „każdy z każdym”. W tej fazie turnieju w spotkaniach rozegrane zostaną trzy sety (wszystkie do 25 pkt), niezależnie od wyniku po dwóch partiach.

Następnie odbędą się półfinały. Zwycięzca pierwszej fazie spotka się z czwartym zespołem, drugi z trzecim. Na niedzielę zaplanowano mecze o pierwsze i trzecie miejsce. W tej części Mistrzostw EEVZA grać się będzie już do trzech wygranych setów.

W prowadzonej przez Grzegorza Kosatkę reprezentacji Polski juniorek zagrają cztery medalistki ostatnich mistrzostw Europy kadetek – Paulina Bałdyga, Malwina Smarzek, Pola Nowakowska i Aleksandra Kazała.

– Od tego sezonu zawodniczki przeszły już do wyższej kategorii wiekowej. Mistrzostwa w Krośnie będą ich pierwszym międzynarodowym sprawdzianem wśród juniorek. W kwietniu 2014 roku zespół walczyć będzie w eliminacjach do mistrzostw Europy juniorek. W grupie zagrają jeszcze Włoszki, a więc w kwalifikacjach spotkają się dwie najlepsze drużyny mistrzostw Europy kadetek – powiedział Grzegorz Kosatka.

Polski szkoleniowiec przypomniał, że jego kadrowiczek nie ominęły kontuzje. – Magdalena Damaske ma uraz barku i musi mieć 4-6 tygodni przerwy. Kornelia Moskwa została wyłączona na krócej. Ma również dolegliwości barku – mówi Grzegorz Kosatka.

Podkreślił on, że w gronie rywalek Mistrzostw EEVZA najgroźniejsze będą Rosjanki. – Zawodniczki z Estonii i Łotwy są niżej notowane – zakończył trener reprezentacji Polski juniorek.

Skład reprezentacji Polski: Paulina Bałdyga, Karolina Krzeszewska, Malwina Smarzek, Izabella Trocińska, Julia Piotrowska, Joanna Pacak, Monika Bociek, Weronika Fojucik, Aleksandra Kazała, Kinga Stronias, Pola Nowakowska, Klaudia Kulig.

Program Mistrzostw Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji w piłce siatkowej juniorek:
22 listopada

Polska – Łotwa 10.00
Estonia – Rosja 12.00

Łotwa – Rosja 17.00
Polska – Estonia 19.00

23 listopada
Estonia – Łotwa 10.00
Rosja – Polska 12.00

Zespół z 2 miejsca – Zespół z 3 miejsca 16.00
Zespół z 1 miejsca – Zespół z 4 miejsca 18.30

24 listopada
Mecz o trzecie miejsce 10.00
Finał                             12.30

  • 0
  • 1
  • 55
  • 1
  • 3