SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. plusliga.pl, fivb.org, 28 grudnia 2021

Kolejna zamiana trenera w PlusLidze

Alberto Giuliani nie jest już trenerem Asseco Resovii Rzeszów. Zastąpił go brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio.

Giuliani jest trzecim szkoleniowcem PlusLigi, który w tym  sezonie stracił pracę. Pierwszym był Krzysztof Stelmach, którego w Stali Nysa zmienił Daniel Pliński. Później - 10 grudnia - z prowadzenia Indykpolu AZS Olsztyn niespodziewanie zrezygnował Marco Bonitta, pracujący z zespołem niespełna pół roku. Na krótko zastąpił go Marcin Mierzejewski, dotychczasowy asystent, a od kilku dni treningi prowadzi już znany Argentyńczyk Javier Weber, były selekcjoner rodzimej reprezentacji, poprzednio pracujący w brazylijskim klubie Funvic Taubate. 

57-letni Giuliani był jednym z najbardziej utytułowanych szkoleniowców pracujących w Polsce. Trzy razy był mistrzem Włoch (z Cuneo i Cucine Lube Maceratą), wygrał puchar CEV, a z reprezentacją Słowenii w dwóch ostatnich mistrzostwach Europy zdobywał srebrne medale, niestety kosztem Polski. W Asseco Resovii mu jednak nie poszło. W poprzednim sezonie - pierwszym w roli trenera - zespół zajął piąte miejsce, w obecnym jest siódmy z pięcioma zwycięstwami i aż siedmioma porażkami. - Dziękujemy trenerowi Giulianiemu za jego zaangażowanie i pracę na rzecz naszego klubu. Spędziliśmy razem sporo czasu i przeżyliśmy wspólnie wiele miłych chwil, które pozostaną w mojej pamięci – strona internetowa Asseco Resovii cytuje Piotra Maciąga, prezesa klubu.

Nazwisko następcy Giulianiego było znane od kilku dni, a nowym szkoleniowcem Asseco Resovii został Marcelo Mendez. Kariera trenerska Argentyńczyka jest pełna sukcesów. Największymi są trzykrotne zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata z Sadą Cruzeiro i brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio z reprezentacją Argentyny. Mendez jest też jednym z kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

W 2021 roku rozegrane zostaną jeszcze trzy mecze 13. kolejki PlusLigi. Asseco Resovia w czwartek zmierzy się w Lubinie z Cuprum.

Oto program ostatniej serii pierwszej rundy: https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/217-artykuly/21880-plusliga-zapowiedz-13-kolejki

  • 6
  • 0
  • 10
  • 0
  • 0