SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

https://zenit-kazan.com, 27 grudnia 2021

Wieści z zagranicy: Puchar Rosji Bednorza, klasa Leona

Czas świąteczno-noworoczny nie oznacza odpoczynku od siatkówki. Tegoroczne Boże Narodzenie zapisze się w pamięcy Bartosza Bednorza, który z Zenitem Kazań zdobył w niedzielę Puchar Rosji. Z kolei we włoskiej ekstraklasie po raz kolejny klasą błysnął Wilfredo Leon, który zdobył 28 pkt.

Włochy

Koronawirus pokrzyżował plany we włoskiej Serie A kobiet. Wielu zakażeń dotknęło kilka różnych zespołów. Władze ekstraklasy zdecydowały o przełożeniu całej 13. kolejki na inny termin. Magdalena Stysiak i Joanna Wołosz nie grały.

Krótkie święta miał Wilfredo Leon. Jego zespół Sir Safety Conad Perugia w czternastej kolejce Serie A wygrał na wyjeździe z Top Volley Cisterna 3:1 (25:27, 25:19, 25:10, 25:19). Reprezentant Polski zdobył 28 punktów, z czego cztery zagrywką i dwa blokiem. Leon rozegrał kolejny bardzo dobry mecz. Siatkarze z Perugii prowadzą w tabeli i o sześć punktów wyprzedzają Cucine Lube Civitanova.

Rosja

- Najtrudniejszym zadaniem było odbieranie zagrywek rywala. Sądząc po końcowym wyniku poradziliśmy z tym wyzwaniem – powiedział po finałowym meczu Pucharu Rosji Artiom Wolwicz, zawodnik zespołu z Kazania. Jednym z graczy, który przyjął na siebie bombardowanie ze strony Dynama Moskwa był Bartosz Bednorz. Zenit Kazań wygrał w Sankt Petersburgu 3:0 (25:18, 25:19, 25:23). Dzień wcześniej podopieczni trenera Aleksieja Wierbowa wyeliminowali Lokomotiw Nowosybirsk. W półfinale turnieju Final Foor Pucharu Rosji Polak zdobył osiem, a w finale sześć punktów.

W ślady Bartosza Bednorza idzie Malwina Smarzek. Ze swoim klubem Lokomotiwem Kaliningrad awansowała do finału Pucharu Rosji. W półfinale zespół ten wygrał w Sankt Petersburgu z Leningradką 3:0 (25:17, 25:13, 25:18). Polka zdobyła 10 pkt. Finałowym rywalem będzie Dynamo Ak-Bars, które wyeliminowało Dynamo Moskwa. Przed laty ze zdobycia tego trofeum cieszyła się Mariola Zenik, grająca w barwach Zariecza Odincowo.

  • 8
  • 0
  • 10
  • 1
  • 1