SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 14 listopada 2013

We wrocławskim Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej odbyło się kolejne spotkanie promujące Mistrzostwa Świata Polska 2014. Wziął w nim kapitan biało-czerwonych Marcin Możdżonek.

Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu w ramach promocji Mistrzostw Świata Polska 2014 organizuje cykliczne spotkania z obecnymi i byłymi reprezentantami Polski. Z uczniami tej szkoły spotkali się już Ryszard Bosek, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Dawid Murek, Sebastian Świderski i Mariusz Wlazły. W środę gościł kapitan reprezentacji naszego kraju Marcin Możdżonek.

- Spotkanie zostało zaplanowane na jedną godzinę, a przeciągnęło się do dwóch – powiedział znakomity przed laty siatkarz, olimpijczyk Maciej Jarosz, który jest Ambasadorem Mistrzostw Świata Polska 2014. – Wzięło w nim udział ponad tysiąc osób. Uczniowie interesowali się wieloma sprawami związanymi z kadrą narodową, dotyczyły one jej przeszłości i przyszłości. Wykazali się dużą znajomością tematyki siatkarskiej. Marcin Możdżonek podkreślił, że przyszłoroczny czempionat, gra w takiej imprezie przed własną publicznością jest spełnieniem marzeń wielu siatkarskich pokoleń w naszym kraju. Chwała reprezentantom Polski, że znajdują czas, żeby przyjechać na takie spotkania.

W Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej uczy się około dwóch tysięcy dziewcząt i chłopców. W szkole są klasy siatkarskie.

Mistrzostw Świata Polska 2014 rozegrane zostaną w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu.

  • 1
  • 1
  • 10
  • 0
  • 0