SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Daria Włosińska, 7 września 2013

- Wykonaliśmy to, co mieliśmy wykonać - mówił kapitan reprezentacji Polski, Marcin Możdżonek na konferencji prasowej po spotkaniu Polska - Niemcy 3:0 w Memoriale Huberta Wagnera w Płocku.

Polscy siatkarze odnieśli drugie zwycięstwo w Memoriale Huberta Wagnera. W sobotę biało-czerwoni pokonali Niemcy 3:0 i prowadzą w tabeli. W niedzielę, w ostatnim dniu turnieju gospodarze zagrają z Rosją.

Po meczu powiedzieli:
Marcin Możdżonek, kapitan reprezentacji Polski:
Wykonaliśmy to co chcieliśmy wykonać. Nie było falowania naszej gry, graliśmy od początku do końca równo. To my narzucaliśmy tempo. Niemcy grali pod nasze dyktando. Jutro kolejne spotkanie i zagramy z bardziej wymagającym przeciwnikiem.

Andrea Anastasi, trener reprezentacji Polski: Jestem bardzo zadowolony. Zwłaszcza dlatego, ze dokonałem zmian w pierwszej szóstce. Rozwiązania ze zmianami Damiana Wojtaszka i Wojciecha Włodarczyka bardzo mnie satysfakcjonują. Mam tylko mały dylemat. Muszę wybrać reprezentację.

Jochen Schӧps, kapitan reprezentacji Niemiec: Polacy zagrali dziś bardziej stabilnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Niestety, my nie potrafimy pokazać podczas meczów gry, którą prezentujemy na treningach. Co prawda do mistrzostw Europy pozostało jeszcze trochę czasu, ale porażka 0:3 jest zawsze bolesna.

Vital Heynen, trener reprezentacji Niemiec: Bez groźnego serwisu nie można wygrać spotkania z Polską. Patrząc z perspektywy trenera Anastasiego to bardzo gratuluję mu tego, że jego zespół gra z meczu na mecz lepiej. Gratuluję mu też tego, że po dobrym meczu może dokonać zmian w szóstce i ci zawodnicy funkcjonują równie dobrze jak zmiennicy.

  • 1
  • 0
  • 12
  • 0
  • 0