SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, 7 września 2013

Mistrzowie olimpijscy i zwycięzcy Ligi Światowej 2013 nie pozostawili cienia wątpliwości. W meczu Memoriału Huberta Wagnera Rosja pokonała Niemcy 3:0.

Rosją pokonała w Płocku Niemcy 3:0 (25:15, 25:19, 25:22) w meczu XI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Mistrzowie olimpijscy rozpoczęli z mocnego uderzenia. Trudne zagrywki Nikołaja Pawłowa i skuteczny blok dały im prowadzenie (8:1). Po przerwie technicznej obraz gry się nie zmienił. Sborna dominowała na parkiecie w każdym elemencie rzemiosła siatkarskiego. Co prawda przed drugą przerwą techniczną Niemcy zdołali wyprowadzić kilka skutecznych kontr. Jednak to podopieczni Andrieja Woronkowa schodzili na czas prowadząc (16:8). Mistrzowie olimpijscy do końca tej partii utrzymali koncentrację i zwyciężyli (25:15).

Druga partia podobnie jak wcześniejsza od samego początku toczyła się pod dyktando drużyny z Rosji. Po ataku ze środka Andrieja Aszczewa mistrzowie olimpijscy schodzili na pierwszą pauzę prowadząc (8:3). Rosjanie wypracowaną przewagę utrzymali na drugiej przerwie technicznej (16:11). Przed pauzą piłkę w połowę siatki posłał Jochen Schöps. Na nic zdały się przerwy na żądanie i zmiany w szeregach drużyny z Niemiec. Rosjanie nie zawodzili.

Po dwóch gładko przegranych setach Niemcy na kolejną partię wyszli bardzo zmotywowani. Już na samym początku Schöps popisał się skuteczną zagrywką - trzy asy serwisowe z rzędu - dały im prowadzenie (5:2). Niemcy wypracowaną przewagę utrzymali na pierwszej pauzie (8:6). Po wznowieniu gry Rosjanie wzięli się do pracy i szybko odrobili straty, dzięki wzmocnionej zagrywce i skutecznej grze w kontrze. Na drugiej przerwie technicznej to oni objęli prowadzenie (16:15). W końcówce więcej zimnej krwi zachowali Rosjanie i rozstrzygnęli losy tej partii na swoją korzyść (25:22) i wygrali całe spotkanie 3:0.

W sobotę Rosja zmierzą się z Holandią (początek 14.30), a o 17.00 zagra Polska z Niemcami.

Niemcy - Rosja 0:3 (15:25, 19:25, 22:25)

Niemcy: Schwarz, Tischer, Böhme, Schöps, Höhne, Collin, Tille (libero) oraz Steuerwald, Fromm; Rosja: Grankin, Siwożelez, Pawłow, Spiridonow, Aszczew, Muserski, Werbow (libero)oraz Michajłow, Makarow, Ilinych.

  • 0
  • 0
  • 7
  • 1
  • 0