SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 31 sierpnia 2013

W Belgradzie zakończył się pierwszy mecz towarzyski reprezentacji Polski z mistrzami Europy, Serbami. Gospodarze zwyciężyli 3:1

W drugim secie za Michała Winiarskiego wszedł Michał Kubiak a zadaniową zmianę wykonał Wojciech Włodarczyk, Trzeciego seta Polacy zaczęli w składzie, który kończył partię drugą. W tej odsłonie za Zbigniewa Bartmana wszedł na boisko Jakub Jarosz. Dodatkowo Damian Wojtaszek zastąpił Bartosza Kurka na przyjęciu i podobnie, jak w secie poprzednim w miejsce Piotra Nowakowskiego na zagrywce pojawił się Włodarczyk. W secie czwartym Fabiana Drzyzgę zastąpił Łukasz Żygadło a do gry wrócił Bartman zmieniając Jarosza. Ponownie w przyjęciu Kurka wspomagał Wojtaszek.

Serbia: Nikic (9), Lisinac (9), Anatasijevic (24), Petric (8), Podrascianin (6), Yovovic (3), Vuic (L) oraz Ivovic, Rasic

Polska: Drzyzga (3), Bartman (8), Nowakowski (9), Możdżonek (7), Winiarski (3), Kurek (15), Zatorski (L) - Kubiak(8), Włodarczyk, Jarosz (9), Wojtaszek, Żygadło, Bociek

Serbia - Polska 3:1 (25:20, 20:25, 25:18, 25:23)

W sobotę obydwa zespoły spotkają się ponownie w meczu sparingowym a w niedzielę zagrają o 18.30 towarzysko (bieżąca relacja na pzps.pl).

W Belgradzie do dyspozycji trenera Anastasiego pozostaje 14. graczy.

Rozgrywający: Łukasz Żygadło, Fabian Drzyzga

Atakujący: Jakub Jarosz, Zbigniew Bartman, Grzegorz  Bociek

Przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Wojciech Włodarczyk

Środkowi: Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek.

Do reprezentacji przygotowującej się do Memoriału Huberta Jerzego Wagnera dołączy jeszcze Łukasz Wiśniewski i Michał Ruciak.

W poniedziałek, wprost z lotniska w Warszawie biało-czerwoni udają się do Płocka, gdzie w następny weekend zagrają w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera z Holandią, Niemcami i Rosją. To będą ostatnie sprawdziany przed mistrzostwami Starego Kontynentu.

20 września rozpoczynają się polsko – duńskie mistrzostwa Europy. Polacy zagrają w Gdańsku z Turcją, Francją i Słowacją.

pzps.pl 

  • 1
  • 0
  • 8
  • 1
  • 0