SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 21 listopada 2011

Polska odniosła drugie zwycięstwo w turnieju o Puchar Świata. W poniedziałek biało-czerwoni wygrali w Nagoi z Serbią 3:1. – Codziennie toczy się tutaj ważna batalia – mówił trener polskiego zespołu Andrea Anastasi.

Polska w poniedziałek pokonała mistrza Europy Serbię 3:1. Start w turnieju o Puchar Świata podopieczni trenera Andrei Anastasiego mieli znakomity. – Był to strategicznie bardzo ważny mecz – mówili polscy siatkarze po zakończeniu rywalizacji z Serbią.

Po meczu powiedzieli:
Andrea Anastasi  (trener Polski):
Dzisiaj był bardzo ważny mecz. Zdobyliśmy kolejne trzy punkty. W Pucharze Świata codziennie toczy się ważna batalia. Pokonaliśmy jeden z najlepszych zespołów świata w chwili obecnej. Gdyby mi ktoś powiedział, że po dwóch meczach będziemy mieli sześć punktów, byłbym bardzo szczęśliwy.

Igor Kolaković (trener Serbii):  W meczu z Polską zagraliśmy lepiej niż dzień wcześniej, ale to nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Nasz młody zespół grał ambitnie.

Krzysztof Ignaczak (libero reprezentacji Polski): Był to strategicznie ważny mecz. Bardzo cieszą trzy punkty.  Utrzymaliśmy koncentrację do końca.  Paweł Zagumny świetnie prowadził grę, a my wszyscy gramy zespołowo. To jest nasza siła. Jutro gramy z Argentyną. Jest to drużyna młoda, dobrze wyszkolona technicznie i gra finezyjnie.

Marcin Możdżonek (kapitan Polski):  Jesteśmy bardzo szczęśliwi po meczu z Serbią. Z Serbią nam zawsze grało się trudno. Mieliśmy problem z utrzymaniem koncentracji przez cały czas, ale w decydujących chwilach wytrzymaliśmy ciśnienie.

  • 1
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0