SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 18 listopada 2011

Piątek był dniem przeprowadzki i wspólnego treningu z Iranem. W niedzielę meczem z Kubą polscy siatkarze rozpoczną walkę w turnieju o Puchar Świata, pierwszej kwalifikacji do igrzysk olimpijskich

W niedzielę polscy siatkarze meczem z Kubą (początek 7.00) rozpoczną w Nagoi grę w Pucharze Świata, pierwszej kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Londynie. Awans uzyskają trzy najlepsze drużyny z grona dwunastu, które wezmą udział w rywalizacji.

W piątek zespół biało-czerwonych zmienił hotel i przeprowadził się do zarezerwowanego przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB). Tego dnia polscy siatkarze mieli wspólny trening z Iranem w sali treningowej obiektu, gdzie rozegrane zostaną mecze. Odbyła się też sparingowa gra, w której rozegrano pięć setów (w ostatnim do 25 punktów).

Sparing Polska rozpoczęła w składzie: Zagumny, Bartman, Możdżonek, Nowakowski, Winiarski, Kubiak, Ignaczak (l). Następnie trener Andrea Anastasi dał pograć kilku zawodnikom. Treningowa gra Polska-Iran zakończyła się wynikiem 2:3 (25:23, 20:25, 24:26, 25:20, 15:25).

W Nagoi jest bardzo dobra pogoda. Temperatura wynosi kilkanaście stopni Celsjusza. Często świeci słońce. Na treningi zawodnicy chodzą w krótkich spodenkach i bez kurtek. Reprezentacja Polski odleciała do Japonii w poniedziałek. W niedzielę rozpocznie się turniej o Puchar Świata. W Nagoi brązowi medaliści mistrzostw Europy rozegrają trzy mecze – z Kubą, Serbią i Argentyną.

Następnie polska ekipa przeniesie się do Osaki na mecze z Iranem i drużyną gospodarzy, a w Fukuoce rywalami biało-czerwonych będą: Chińczycy, Amerykanie i Egipcjanie. W czwartej rundzie w Tokio zagrają z Włochami, Brazylijczykami i Rosjanami. Turniej zakończy się 4 grudnia.

Trzy najlepsze z 12 ekip uczestniczących w PŚ wywalczą prawo występu w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Londynie.

W Londynie zagra 12 drużyn. Ich skład zostanie ustalony według następującego klucza: gospodarz (Wielka Brytania), trzy najlepsze zespoły z Pucharu Świata, zwycięzcy pięciu turnieju kontynentalnych oraz zwycięzcy trzech turniejów interkontynentalnych.

  • 0
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0