SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 1 września 2011

Po krótkim odpoczynku kadra polskich siatkarzy spotkała się na zgrupowaniu w Spale. Trener Andrea Anastasi zadysponował w czwartek dwa treningi. W miejscowym OPO zawodnicy pozostaną do końca przygotowań. 8 września odlecą do Pragi.

Trzy dni wolnego po Memoriale Huberta Jerzego Wagnera otrzymali polscy siatkarze od trenera Andrei Anastasiego. W środę wieczorem spotkali się na zgrupowaniu w Spale. W czwartek mieli już dwa treningi – rano były zajęcia na siłowni i hali, wieczorem zawodnicy ćwiczyli na tylko hali.

Po raz pierwszy w czasie przygotowań do mistrzostw Europy Andrea Anastasi miał do dyspozycji szesnastu zawodników. W zajęciach uczestniczył Zbigniew Bartman. Losy tego zawodnika będą ważyły się do ostatnich dni przed odlotem do Pragi, gdzie biało-czerwoni zagrają w grupie D z Niemcami, Bułgarią i Słowacją.

Atakujący reprezentacji po raz pierwszy  od ponad ośmiu tygodni wziął udział w normalnych zajęciach z drużyną. Przypomnijmy, że Bartman doznał kontuzji w czasie finałowego turnieju Ligi Światowej w Gdańsku.  
Ostatnie tygodnie Zbigniew Bartman znajdował się pod opieką fizjoterapeutów, którzy robili wszystko, żeby przywrócić mu sprawność w nodze. Zabiegi zakończyły się pomyślnie. Teraz pozostaje pytanie czy zawodnik zdąży przede wszystkim przygotować do mistrzostw kontynentu.

– Nie będę Zbyszka oszukiwał. Jeśli nie dojdzie on do odpowiedniej sportowej formy, to nie zabiorę go na mistrzostwa. Nie chcę go zranić, gdy tylko będzie przyglądać się grze kolegów – tłumaczył dziennikarzom trener Anastasi. Popołudniowy czwartkowy trening był otwarty dla mediów, po którym dziennikarze mogli rozmawiać z zawodnikami i sztabem szkoleniowym kadry.

Na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale polscy siatkarze pozostaną do końca przygotowań. 8 września odlecą do Pragi. W mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną od 10 do 18 września na boiskach Austrii oraz Czech biało-czerwoni będą bronić złotego medalu.

  • 2
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0